9 pomysłów na WordPressa w 2021 roku

9 pomysłów na WordPressa w 2021 roku

Nowy rok – nowy Ty. 😉 Oto podrzucamy kilka pomysłów na 2021 rok, jak można rozwinąć swoją wiedzę z zakresu WordPressa.

1. Poznaj codex

Codex to nic innego niż internetowa instrukcja dla WordPressa, a w praktyce oficjalne aktualne źródło wiedzy oraz dokumentacja WP. Wersja polska jest jeszcze dość uboga, ale angielska poprowadzi krok po kroku przez wszystkie najważniejsze informacje o WordPressie.

2. Naucz się Gutenberga

Natywny builder WordPressa nadal wzbudza wiele kontrowersji. Jednak na pewno warto nauczyć się jego obsługi. Gutenberg stale się rozwija i raczej nie ma już od niego odwrotu. Zerknijcie na naszego bloga i poćwiczycie podstawowe funkcje.

3. Poznaj podstawy CSS

Kaskadowe arkusze stylów CSS (ang. Cascading Style Sheets) to kod służący do nadawania wyglądu strony. Chociaż w erze zdominowanej przez coraz lepsze motywy, może wydawać się niepotrzebny, jego znajomość jest kluczowa zarówno także dla początkującego blogera. Możecie ostylować praktycznie dowolny element swojej strony. Tutaj zobaczycie co i jak.

4. Opracuj plan zmian na swojej stronie

Zastanów się, czy wraz z nowym rokiem nie nanieść zmian na swojej stronie internetowej. Być należy uaktualnić dane kontaktowe, politykę prywatności lub regulamin? Może warto dodać na stronę nowy content – uzupełnić portfolio, referencje lub napisać nowy wpis blogowy? A może chcesz zmienić kolorystykę? Jeśli szukasz inspiracji zobacz na nasze wpisy o FAQ, stopce strony czy doborze kolorów.

5. Czas na zmianę motywu?

Motyw nie spełnia oczekiwań? Jeżeli chcesz go zmienić samodzielnie, sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę – w tym artykule przedstawiliśmy, jak wybrać właściwy motyw. Pamiętaj, że dzięki snapshotom oraz naszym codziennym backupom możesz wykonać taką zmianę bez obaw, że w jej trakcie utracisz bezpowrotnie dane.

6. Zadbaj o bezpieczeństwo

Sprawdź czy wtyczki oraz motywy masz aktualne. Bez obaw usuń te nieużywane. Nie trzeba wcale trzymać ich „na wszelki wypadek” 🙂 Zobacz, kto jest na Twojej liście użytkowników. Może zostały tam osoby, które już nie są pracownikami Twojej firmy? Usuń niepotrzebne konta.

7. Przygotuj plan wpisów

Uważasz, że Twój blog wygląda dobrze, ale w 2020 roku pisałeś na nim nieregularnie? Opracuj plan postów na najbliższy kwartał. Zanotuj w kalendarzu dzień, który przeznaczysz na napisanie i publikację wpisu. Dzięki możliwości zaplanowania daty ukazania, możesz napisać kilka tekstów „na zapas”.

8. Wdroż nową funkcjonalność

Zastanów się, czego brakowało Ci na stronie w zeszłym roku. Może zapisu na newsletter? Może sklepu dla Twojego pierwszego produktu? A może kalendarza rezerwacji? Przemyśl dokładnie i zaplanuj wdrożenie tego, co jest Ci potrzebne. Kieruj się wskazówkami doboru wtyczek i pamiętaj o tym, że niektóre znajdują się na liście zakazanych.

Jeśli nie czujesz się na siłach wdrażać zmian samodzielnie – skorzystaj z pomocy doświadczonego fachowca. Nie podpowiemy Ci, gdzie go szukać, ale dokładnie sprawdź jego referencje oraz doświadczenie przed podpisaniem umowy.

9. A może coś zupełnie nowego?

A może nowa strona? Albo zupełnie inna domena? Pamiętaj, że nowy rok to dla Ciebie nowe możliwości 😉 a przede wszystkim możliwość testowania nowych pomysłów. Z naszymi pakietami hostingowymi dobierzesz odpowiednią liczbę instancji, jak również możesz skorzystać z domeny technicznej.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pozmu
pozmu
2 lat temu

Ja zainstalowałem Ghosta, ot taka odmiana