Jak dobrać kolory dla swojej strony WWW?

Jak dobrać kolory dla swojej strony WWW?

Pisaliśmy już na naszym blogu o źródłach darmowych zdjęć oraz możliwości doboru fontów. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniej kolorystki, tutaj również mogą pomóc nam różnorodne narzędzia on-line. Ponieważ nie dla każdego oczywiste jest, jak odpowiednio zestawiać kolory i uzyskiwać barwy zgodne z oczekiwaniami. Warto się przy tym zainspirować.

Gdzie „szukać kolorów”?

  • Koło kolorów Adobe – jedno z podstawowych, darmowych narzędzi on-line, które pozwala na utworzenie własnych zestawień kolorystycznych. Pozwala także na zaczerpnięcie kolorów z naszego zdjęcia, wystarczy dodać własny obrazek. Uzyskane zostaną kolory, które z powodzeniem możemy potem stosować np. jako kolor linków, nagłówków etc. Dzięki czemu strona zyska na spójności kolorystycznej. Jeżeli nigdy nie korzystaliście z koła kolorów Adobe, warto przeczytać ten krótki poradnik. 🙂
  • Color Hunter – inne narzędzie, który w prosty
  • Design Seeds – prawdziwy atlas kolorów. Posegregowany wg barw pór roku. Gotowe zestawienia opatrzone są kolorami zapisanymi w formacie HEX. Bardzo duże źródło inspiracji dla wielu projektów.
  • Coolors – proste narzędzie, które „daje po oczach” 😉 Generator schematów kolorystycznych, które wyświetlane są za pomocą pionowych pasów. Jasno widać, co i gdzie pasuje. Obsługa jest bardzo intuicyjna. Warto zajrzeć do zakładki Explore, gdzie są już gotowe zestawienia.

Inspiracja przede wszystkim

Już te trzy narzędzia zapewnią Wam zabawę na wiele godzin. A jeżeli szukacie społeczności, która również zainteresowana jest problematyką doboru barw, zerknijcie na ColourLovers. Znajdziecie tam nie tylko jeszcze inne, praktyczne narzędzia, ale i wskazówki, dyskusje o najnowszych trendach i masę inspiracji.

 

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vitavision
vitavision
3 lat temu

Fajny i merytoryczny artykuł. Kolory na www są ważne. Ba, wszędzie są ważne. Dobre linki, które pomogą w opanowaniu różnych palet. Warto jeszcze dorzucić odrobinę psychologii postrzegania barw i świadomość faktu, że monitor nie zawsze wyświetla poprawnie. Klikam po więcej! 🙂