1. Home
  2. Pomoc
  3. Cron
  4. Jak korzystać z polecenia crontab

Jak korzystać z polecenia crontab

Aby zarządzać zadaniami cron na naszym serwerze, musisz najpierw zalogować się na swoje konto poprzez SSH. Możesz to zrobić za pomocą poniższego polecenia:

ssh nazwakonta@web8.jdm.pl -p 2233

W tym poleceniu `nazwakonta` to twoja nazwa użytkownika, a `web8.jdm.pl` to adres serwera. Oba te elementy powinny być dostosowane do twojego konkretnego konta, które można uzyskać z panelu klienta.

Po zalogowaniu, aby edytować plik crontab, wpisz:

crontab -e

W tym pliku możesz dodać zadania, które będą automatycznie wykonywane przez serwer według określonego harmonogramu.

Przykładowo, jeśli chcesz, aby zadanie było wykonywane raz dziennie o godzinie 6:00, możesz dodać następującą linię do pliku `crontab`:

0 6 * * * curl "https://twojadomena.pl/wp-load.php?import_key=3wjMFOer&import_id=2&action=trigger" --resolve twojadomena.pl:443:127.0.0.1 >/dev/null 2>&1

W tym konkretnym przypadku, polecenie cron wykonuje zadanie, które otwiera określony adres URL. Należy zauważyć, że na naszym serwerze dozwolone jest uruchamianie tylko adresów URL, które należą do domeny zarejestrowanej na tym koncie. Dlatego tak ważne jest użycie opcji -resolve, która tutaj gwarantuje poprawne skierowanie zapytania.

Mam nadzieję, że ten wpis jest pomocny! Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, zachęcamy do kontaktu na bok@jdm.pl

Czy był pomocny?

Podobne

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Napisz do nas