Kosz w WordPressie – jak zmienić jego ustawienia

Kosz w WordPressie – jak zmienić jego ustawienia

Funkcja kosza jest niezwykle przydatna w WordPressie, ale warto wiedzieć, jak z niego korzystać i spersonalizować opcje, aby działał jak najwygodniej dla nas. Dlatego dzisiaj pokażemy, jak ustawić kosz i na co zwracać uwagę przy usuwaniu elementów w WordPressie.

Czym jest funkcja kosza w WordPressie

WordPress dodał funkcję kosza już w wersji 2.9. Działa tak samo jak kosz na komputerze lub w aplikacjach. Inaczej mówiąc, usuwane posty nie są trwale kasowane, ale zamiast tego są wysyłane do kosza, dzięki czemu można je odzyskać za jakiś czas. Każdy może przypadkowo usunąć wpis czy podstronę, dlatego właśnie WordPress ułatwia przywracanie usuniętych elementów.

Przypadkowo usunięte elementy możemy znaleźć, przechodząc do Wszystkich wpisów i następnie klikając opcję Kosz. Jednak może się nagle okazać, że szukamy czegoś sprzed paru miesięcy i zostało już to automatycznie usunięte. Dlaczego tak się dzieje?

Automatyczne usuwanie treści z kosza

Domyślnie ustawienia kosza powodują jego opróżnienia po 30 dniach. Oto kilka metod, jak możemy to zmienić.

Wtyczka Change Empty Trash Time

Prosty plugin autorstwa Carlosa Martineza Romero. Po instalacji i aktywacji, wystarczy przejść do Ustawień w Kokpicie WordPressa i wpisać liczbę dni, po jakiej mają znikać treści z kosza. Wpisanie wartości 0 sprawi, że zostają atomatycznie od razu usunięte. Bądź bardzo ostrożny przy stosowaniu tej wartości, gdyż może okazać się, że nie odzyskasz usuniętych treści.

Zmiany w pliku wp-config

Zalecane wyłącznie zaawansowanym użytkownikom. Należy wpisać następujący kod:

	
define('EMPTY_TRASH_DAYS', 1 ); //cyfra oznacza liczbe dni po ktorych oprozni sie kosz

Najlepiej umieścić to na końcu pliku zaraz po słowach ‘That’s all, stop editing! Happy blogging.’ Ustawienie opcji 0 oznacza, że wpisy czy podstrony będą kasowane od razu – funkcja kosza przestanie w praktyce istnieć.

Zmiany w functions.php

Opcja także dla zaawansowanych użytkowników, zdecydowanie do stosowania w przypadku motywu potomnego! Dzięki niej zatrzymamy całkowicie automatyczne czyszczenie kosza:

function wpb_remove_schedule_delete() {
    remove_action( 'wp_scheduled_delete', 'wp_scheduled_delete' );
}
add_action( 'init', 'wpb_remove_schedule_delete' );

JJeśli chcemy trzymać jakieś treści na potem, używajmy do tego funkcji Szkicu zamiast Kosza. Kosz to rzeczy, które docelowo mają zostać usunięte.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
5 miesięcy temu

dzięki za rady, bardzo się przydały 😉 pozdrawiam