Tworzenie kategorii i podkategorii produktów w WooCommerce

Tworzenie kategorii i podkategorii produktów w WooCommerce

Jedną z podstawowych funkcji dobrze działającego sklepu internetowego jest odpowiednia hierarchizacja produktów. Służą do tego kategorie oraz podkategorie, które bez problemu stworzymy w WooCommerce. Zarządzanie kategoriami jest proste i warto się tego nauczyć, aby swobodnie porządkować produkty we własnym sklepie.

Kategorie nadrzędne produktów w WooCommerce

Kategorie główne, czyli nadrzędne to te, które są inaczej ujmując największymi zbiorami naszych produktów. Dla przykładu w sklepie z kosmetykami może być to kategoria Pielęgnacja. Dodając kategorię główną nie ustawiamy nad nią żadnej kategorii nadrzędnej:

Podkategorie produktów

Są to kategorie, na które dzieli się kategoria nadrzędna – czyli w przypadku np. Pielęgnacji będą to Maski do włosów czy Szampony. Dodając taką podkategorię od razu należy wybrać kategorię nadrzędną.

Dzięki temu stworzymy hierarchię, która potocznie nazywa się drzewkiem – będzie to bardzo dobrze widać po dodaniu wszystkich kategorii i podkategorii. Te drugie rozpoczynają się od — i są umieszczone bezpośrednio pod daną kategorią nadrzędną:

Gotowe kategorie i podkategorie produktów w przykładowym sklepie:

Dobrze podzielone kategorie produktów można wykorzystać tworząc np. menu na naszej stronie internetowej – tutaj dla przykładu w układzie Mega Menu:

Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga po więcej prostych tipów z WordPressa.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments