Jak wyświetlić porady w WordPressie

Jak wyświetlić porady w WordPressie

Wyświetlanie losowych porad w pasku bocznym możemy być bardzo ciekawym urozmaiceniem bloga. Zwłaszcza, kiedy prowadzimy go na określony temat. Wielu odbiorców lubi krótkie tipy lub inspirujące do działania porady. Dziś pokażemy, jak łatwo wyświetlić je losowo w pasku bocznym WordPress za pomocą bezpłatnej wtyczki.

Jakiej wtyczki użyć do wygenerowania losowych porad

Możemy wyświetlać losowe teksty na pasku bocznym WordPressa za pomocą darmowej wtyczki Quotes and tips. Pozwala dodać nieograniczoną liczbę cytatów do Twojej witryny. Plugin umożliwia także wyświetlać porady i inne teksty na dowolnej stronie, poście lub obszarze widżetu, w tym na pasku bocznym WordPress.

Jak wskazują autorzy pluginu, możemy dodawać cytaty i wskazówki za pomocą shortcodu do wpisów, stron i widgetów. Ponadto możemy ustawić losową rotację wraz lub bez przeładowania strony. Możemy ustawić czas automatycznego przeładowania, zmienić kolor tła oraz tekstu czy wyrównanie.

Jak ustawić plugin Quotes and tips

Po instalacji wtyczki przechodzimy do jej ustawień, gdzie możemy zdecydować m.in. o częstotliwości wyświetlania, tytule czy wyglądzie – w zakładce Settings oraz Appearance:

Nowe teksty, które mają się wyświetlać dodajemy w dziale TipsDodaj nowy.

Jeśli naszych porad jest dużo lub chcemy zbudować całą bazę cytatów lub innych tekstów, możemy je uporządkować, dzięki kategoriom. Podobnie, jak w przypadku postów możemy dodawać kategorie nadrzędne i podrzędne.

Cytaty osadzamy shortcodem: [quotes_and_tips] – poniżej przykład z niezmodyfikowanym wyglądem:

Jak wyświetlić porady w WordPressie – inspiracje

Wyświetlać możemy różne rodzaje tekstów. Dla blogów literackich można zbudować bazę cytatów z wybranych książek lub danych autorów. Dla portali tematycznych można przygotować krótkie porady, które zachęcą do zapoznania się z danym artykułem,a tym samym pozwolą, aby odbiorca dłużej pozostał na naszej witrynie internetowej. Strony sprzedażowe mogą skorzystać, wyświetlając losowe recenzje o produktach czy usługach.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments