Czym są niedozwolone wartości w komentarzach w WordPressie

Czym są niedozwolone wartości w komentarzach w WordPressie

Niedozwolone wartości w komentarzach w WordPressie (Blacklist comments) to nic innego jak po prostu czarna lista słów, którą możemy samodzielnie stworzyć. Pomaga ona na dodatkowym wyeliminowaniu spamu z naszej strony internetowej. Oczywiście zawsze warto zwracać uwagę na moderację komentarzy, ale wprowadzenie dodatkowych ustawień, na pewno wspomoże naszą pracę i skróci czas przeznaczony na przeglądanie dyskusji użytkowników.

Jak ustawić własną czarną listę

Aby ustawić własną listę, należy przejść do Ustawień w Kokpicie WordPressa i wybrać sekcję Dyskusja. Zobaczymy tam pole Niedozwolone wartości w komentarzach, gdzie możemy wpisać słowa, które uważamy za spam.

Wystarczy, że WordPress wykryje je w treści, nazwie użytkownika, jego adresie URL czy e-mailu lub adresie IP, a komentarz od razu trafi do kosza, a nie do spamu.

Przeniesienie komentarzy do kolejki do moderacji

Jeżeli mamy jednak zamiar przejrzeć komentarze, które na podstawie blacklisty zostały wykluczone z publikacji, warto skorzystać z opcji Moderacja komentarzy. Znajduje się ona w tym same dziale, powyżej okna Niedozwolone wartości…

Kolejka moderacji to nic innego, jak komentarze w sekcji Oczekujące na przegląd. Nie zostaną one automatycznie usunięte i wymagają ręcznego przeniesienia do kosza, jeżeli uznamy, że są zbędne.

Nie tylko komentarze

Także wtyczka Contact Form 7 korzysta z funkcjonalności niedozwolonych wyrażeń w komentarzach. I to nie tylko sprawdza wyrażenia, które są zawarte w treści wiadomości (wtyczka służy do tworzenia formularzy kontaktowych), ale we wszystkich swoich polach. Warto o tym pamiętać, bo można dzięki temu w prosty sposób uszczelnić jeszcze bardziej system antyspamowy. Bez stosowania dodatkowych wtyczek, a bazując na prostych, natywnych rozwiązaniach WordPressa.

Szerzej ta funkcjonalność została opisana w oficjalnej dokumentacji pluginu. Zawsze podkreślamy, że warto zapoznawać się z opisami wtyczek, które tworzą ich twórcy. Może okazać się, że mają bardziej ukryte, ale ciekawe zastosowania.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments