7 zasad zdobywania wiedzy o WordPressie

7 zasad zdobywania wiedzy o WordPressie

Bardzo często pojawiają się pytania, na co zwrócić uwagę szukając kursów o WordPressie. Czy kryterium powinna być cena, a może wielkość społeczności osoby, która tworzy kurs. Tymczasem materiałów w sieci jest bardzo dużo, warto mieć świadomość, jak do nich trafić. Poniżej zebraliśmy dla Was 7 zasad, które pomogą uporządkować tę wiedzę.

1. Korzystaj z oficjalnych źródeł

Często zapominamy, że WordPress posiada Codex, czyli innymi słowy dostępną on-line dokumentację, która objaśnia jak działa i na co zwrócić uwagę. Codex jest całkowicie bezpłatny i cały czas rozwijany.

Podobnie w przypadku wtyczek i motywów – każdy twórca umieszcza do nich dokumentację, którą warto przejrzeć, aby zobaczyć, jak co działa. Taką dokumentację można wyszukać poprzez repozytorium WordPressa lub na stronie dedykowanej danemu motywowi / wtyczce lub twórcy.

2. Sprawdź płatny support

Nie wiesz, jak poruszać się po płatnym dodatku (motywie czy wtyczce)? Zapytaj supportu. Zdecydowana większość twórców pobiera opłatę nie tylko, za sam produkt, ale i za wsparcie techniczne. Często to najlepsza i najszybsza forma znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego coś działa (lub nie działa) w dany sposób. Większości twórców zależy na rozwoju swojego kodu, więc chętnie udzieli informacji lub zadba o konieczne poprawki.

3. Zerknij na Youtube

Youtube to kopalnia darmowych materiałów o WordPressie. Istnieją setki kanałów, które zamieszczają samouczki dotyczące zwłaszcza najbardziej popularnych builderów. Warto sprawdzić datę zamieszczenia filmu, komentarze pod nim oraz zweryfikować zawartość z innymi źródłami.

4. Porównuj wiedzę z różnych źródeł

Jeżeli nie korzystamy z oficjalnej dokumentacji, ale np. filmów na Youtube, warto zerknąć jak ten sam problem rozwiązują różne osoby. Nie zawsze rozwiązanie przedstawione na filmie będzie optymalne lub właściwe. Na przykład sposób na ukrycie wyświetlania błędów, nie powoduje ich rozwiązania. Warto wtedy zobaczyć logi itp.

5. Szukaj w języku angielskim

Zdecydowana większość materiałów jest zamieszczona w języku angielskim. Dlatego często nie ma sensu szukać rozwiązania w języku polskim, bo zwyczajnie może się okazać, że nic nie znajdziemy. W dobie wszechobecnym translatorów, nie jest to już żadną barierą.

6. Korzystaj z grup na Facebooku i forów tematycznych

Dołączmy do popularnych grup, jak WordPress Polska, które skupiają wordpressowiczów z całego kraju. Korzystajmy z wyszukiwarki, jest spora szansa, że ktoś miał już podobny problem. Grupy to kopalnia wiedzy o tym, co aktualnie w WordPressie piszczy.

7. Sprawdzaj referencje

Jeżeli chcesz skorzystać z płatnego kursu, sprawdź referencje autora w różnych źródłach (media społecznościowe, opinie Google itp.). Zerknij na jego doświadczenie, ale i datę publikacji oraz aktualizacji kursu. WordPress zmienia się bardzo dynamicznie, więc aktualizacje raz na rok to zdecydowanie za mało. Warto mieć to na uwadze, nim skorzystamy z płatnych rozwiązań.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments