1. Home
  2. Pomoc
  3. Poczta
  4. Czym jest alias pocztowy i jak go założyć

Czym jest alias pocztowy i jak go założyć

Funkcja aliasu polega na tym, że fizycznie istnieje jedna skrzynka pocztowa, którą możemy potraktować jako główną. Zbiera ona maile przychodzące na inne adresy. Adresy te są aliasami. Nie mają one fizycznie przydzielonej przestrzeni dyskowej – są tylko nazwą.

Na przykład chcemy posiadać aliasy: transport@twojadomena.pl , reklama@twojadomena.pl. Możemy takie adresy pocztowe podać klientom, ale ustawić, aby poczta z nich trafiała na jedyną skrzynkę biuro@twojadomena.pl Jeżeli dodatkowo przydzielimy tym aliasom odpowiednie etykiety, będziemy mogli posegregować pocztę w skrzynce głównej.

Czym nie jest alias pocztowy

Alias nie jest kontem pocztowym – nie posiada własnej przestrzeni, loginu ani hasła do skrzynki. Nie jest także przekierowaniem poczty w pełnym rozumieniu tego słowa, kiedy emaile ze skrzynki A, trafiają do skrzynki B. To po prostu tylko nazwa – rodzaj wirtualnego konta.

Aliasów nie należy używać nadmiernie – jeżeli obawiamy się, że klienci będą np. popełniać literówkę itp., skorzystajmy z funkcji catch-all. Pozwoli ona na zebranie wszystkich wiadomości, które są wysyłane na nieistniejące adresy w naszej domenie.

Jak założyć alias na poczcie JDM.pl?

Aby ustawić alias wchodzimy w dział poczta w panelu klienta i wybieramy odpowiednią domenę, klikając obok edytuj:

Następnie klikamy przycisk dodaj i wybieramy alias:

Uzupełniamy dane skrzynek pocztowych i kilkami Dodaj Alias:

Pamiętajmy, aby nie tworzyć pętli aliasów tzn. jeden alias nie może kierować na inny alias.

Czy był pomocny?

Podobne

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Napisz do nas