Yoast SEO – podstawowe ustawienia cz. II

Yoast SEO – podstawowe ustawienia cz. II

W tym artykule omawiamy ciąg dalszy ustawień Yoast SEO – zobacz również część I. Zobaczmy ustawienia Media społecznościowe. Dzięki uzupełnieniu tej zakładki poinformujemy wyszukiwarki, które profile społecznościowe są połączone z witryną, jak również informacje w Wikipedii. Możemy tutaj także ustawić bardziej zaawansowane opcje dla Facebooka, Twittera i Pinteresta.

Narzędzia wbudowane w Yoast SEO

Podstawowe ustawienia Yoast SEO to również wbudowane narzędzia, które znajdziemy w osobnej zakładce.

Import i eksport – dzięki tej funkcji można importować ustawienia z innych wtyczek do pozycjonowania i eksportować ustawienia w celu szybkiego ich wdrożenia na innych swoich witrynach. Przed skorzystaniem zalecamy wykonać snapshot.
Edytor hurtowy – pozwala na szybką zmianę tytułów i opisów stron i wpisów, bez potrzeby wchodzenia na każdą podstronę edycji treści z osobna.
Optymalizacja danych SEO – jak informuje wydawca wtyczki, tak opcja pomoże: przyspieszyć swoją stronę i uzyskać wgląd w strukturę linkowania wewnętrznego, pozwalając nam na wykonanie kilku optymalizacji sposobu przechowywania danych SEO. Jeśli masz dużo treści, może to trochę potrwać, ale zaufaj nam, warto. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z optymalizacji danych SEO.

Co warto uzupełnić bezpośrednio we wpisie lub podstronie

Warto uzupełnić frazę kluczową, aby otrzymać podpowiedzi, co do konkretnego tekstu. Dobrym pomysłem jest również uzupełnienie Tytułu SEO oraz Opisu. Dzięki temu zobaczymy, jak nasza podstrona będzie wyświetlała się w wynikach wyszukiwania. Uproszczona nazwa to inaczej slug i nie powinniśmy go zmieniać, chyba, że widzimy jakieś nieprawidłowości.

Pozycjonowanie to nie wtyczka!

Proces pozycjonowania jest procesem długotrwałym i zaawansowanym. Żaden plugin nie wpłynie na lepszą pozycję naszej strony w internecie, ale optymalnie wykorzystany pomoże wyszukiwarkom właściwie zaindeksować naszą stronę. Polecamy również zapoznać się z artykułem, dlaczego niekoniecznie wszystko musi być na zielono.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments