Wyświetlanie wpisu na Facebooku – porady

Wyświetlanie wpisu na Facebooku – porady

Wiele treści publikowanych na portalach społecznościowych, jest udostępnianych poprzez wklejenie adresu URL. Niekiedy spotyka się w związku z tym kilka problemów. W poniższym tekście nakreślimy, jak można zadbać o to, aby je ominąć.

Prawidłowe wyświetlanie treści oraz obrazów

Istotne jest, aby dobrze oznaczyć treści za pomocą tagów Open Graph. Najprościej ujmując jest to zestaw specjalnych znaczników, które mają na celu dokładne opisanie tego, co się znajduje na stronie internetowej. W praktyce wygląda to tak, jak na przykładzie:

<meta property="og:site_name" content="JDM.pl" />
<meta property="og:title" content="Wyświetlanie wpisu na Facebooku - porady" />
<meta property="og:type" content="article" />
<meta property="og:url" content=": https://jdm.pl/blog/wyswietlanie-wpisu-na-facebooku-porady" />
<meta property="og:image" content="https://jdm.pl/tutaj_sciezka_naszego_obrazka.png" />

Bez nich Facebook Crawler korzysta z heurystyki wewnętrznej, aby odgadnąć informacje, ale nie zawsze się to udaje prawidłowo. Jeżeli nie chcesz lub nie potrafisz wykonać tego samodzielnie, możesz skorzystać z gotowej wtyczki (np. Yoast SEO posiada sekcję odpowiedzialną za poustawianie odpowiedniego wyświetlania wpisu w mediach społecznościowych, łącznie z wgraniem obrazka wyróżniającego; inną prostą wtyczką, która pozwala na automatyczne uzupełnienie tagów Open Graph jest OG).

Facebook Debugger

To praktyczne narzędzie, które umożliwia odświeżenie podglądu udostępnianej witryny. Aby z niego skorzystać nie trzeba być właścicielem witryny. Wystarczy przejść na stronę Debuggera, podać link i wcisnąć Debug. Zobaczysz aktualny podgląd udostępnianej strony. Aby go odświeżyć (np. po wprowadzeniu zmian po stronie witryny), wystarczy przycisnąć Scrape again. Poniżej otrzymasz także podgląd aktualnych znaczników Open Graph, co pozwali zweryfikować ewentualne błędy.

Weryfikacja domeny

Funkcja weryfikacji domeny w Menedżerze firmy na Facebooku umożliwia łatwe wyświetlanie właściciela domeny bez konieczności edycji znaczników Open Graph. Jednak, aby to stało się możliwe, należy wykonać jedną z dwóch czynności. Aby przeprowadzić weryfikację domeny, musisz wybrać jedną z dwóch metod:

  • dodać rekord DNS TXT do strefy DNS, aby potwierdzić, że jesteś właścicielem domeny,
  • przesłać plik HTML dostarczony przez Facebooka do swojego katalogu publicznego i potwierdzić własność w Business Managerze.

Weryfikacja domeny gwarantuje, że tylko uprawnione podmioty mogą edytować podgląd linków prowadzących do treści.

Spełnienie powyższych warunków umożliwia w pełni korzystanie z możliwości prawidłowego wyświetlania udostępnianego adresu URL. Pamiętajcie, że aby wzbogacić swój content możecie ustawiać osobne obrazki og:image dla każdego wpisu, tak, aby tworzyć dla treści niepowtarzalne graficzne nagłówki na Facebooku. Miłej zabawy!

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments