Motyw nie jest rozwijany i co dalej?

Motyw nie jest rozwijany i co dalej?

Wielokrotnie pisaliśmy, nie tylko na blogu, ale na naszych social mediach o konieczności wyboru odpowiedniego motywu. Należy jednak pamiętać, że zakup płatnego motywu nie jest gwarancją tego, że będzie stale rozwijany.

Może dojść do sytuacji, że wykonujemy aktualizacje wtyczek lub WordPressa i dochodzi do konfliktu z motywem. Bardzo często z taką sytuacją spotykamy się, kiedy przez dłuższy okres czasu nie dokonywaliśmy aktualizacji, mamy mało popularny motyw lub motyw autorski, z którego twórcą nie mamy kontaktu. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Ustalmy, na jakim etapie zatrzymał się rozwój motywu

Jeżeli motyw jest płatny, zwróćmy się do supportu. Sprawdźmy wcześniej, kiedy wyszła ostatnia aktualizacja oraz do jakiej wersji wspiera WordPressa. To, że motyw nie pokazuje w Kokpicie, że wymaga aktualizacji, nie oznacza, że nie jest ona potrzebna. Niektóre motywy trzeba aktualizować ręcznie. Czasami warto sprawdzić również, czy nie wymagają one spięcia z Envato, aby wyświetlać informacje o nowych wersjach.

Jeżeli motyw jest bezpłatny, sprawdźmy w repozytorium, na jakim jest etapie rozwoju. Skontaktujmy się z twórcą i sprawdźmy u źrodła, czy może nie są przewidziane kolejne aktualizacje.

Jeżeli motyw jest autorski – tutaj pomoże również kontakt z twórcą. Jeśli taki utraciliśmy, możemy poszukać innego webdevelopera, który zgodzi się rozwijać nasz motyw. Niekoniecznie jednak może być to proste ani tanie rozwiązanie.

Motyw nie będzie rozwijany

Jeżeli potwierdzimy, że motyw nie będzie dalej rozwijany, zostaje nam zmiana motywu na inny. Zostawienie motywu bez aktualizacji nigdy nie jest dobrym pomysłem, chociażby z uwagi na bezpieczeństwo. Zawsze także może nastąpić sytuacja, kiedy stary motyw nie będzie kompatybilny z kolejną wersją WordPressa lub wtyczkami.

Jak bardzo zmiana motywy będzie skomplikowaną i czasochłonną operacją, zależy od stopnia rozwoju strony oraz użytych wtyczek, a także napisanych niestandardowych rozwiązań. Jeżeli nie jesteśmy pewni – oddajemy taką zmianą w zaufane ręce specjalisty. Jeśli decydujemy się na zmianę samodzielną, pamiętajmy o skorzystaniu ze snapshota oraz rozważeniu pracy na kopii strony.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments