Czym są changelogi?

Czym są changelogi?

Changelogi to rejestry zmian. Takie zapisy zmian w przypadku WordPressa, pojawiają się przy okazji wydań kolejnych wersji wtyczek, motywów oraz samego CMSa. Ich śledzenie pozwala na sprawdzenie, kiedy oraz jakie nowe funkcje zostały wdrożone lub jakie błędy (bugi) wykryte i naprawione. Czasami może okazać się, że po zmianach dany element został gruntownie przebudowany lub dany problem przestał się pojawiać. Dzięki zerknięciu do changelogów możemy się o tym dowiedzieć. Changelogi pokażą nam także, kiedy ukazała się dana aktualizacja. Jest to ważne, gdy chcemy porównać ze sobą wersję zainstalowaną a najnowszą.

Gdzie sprawdzić changelogi?

Najlepiej szukać informacji na oficjalnych stronach wtyczek, motywów lub w repozytorium. Jeżeli nie może znaleźć rejestru zmian z pomocą przychodzi Google – w zdecydowanej większości przypadków wystarczy wyszukać nazwy wtyczki / motywu + dopisać changelog.

Changelogi kolejnych wersji WordPressa dostępne są w codexie. Klikając zakładkę blog przy każdej z nowych wersji możemy przeczytać opis zmian (tutaj na przykład opisane zmiany dla WordPressa 5.8.2).

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments