Jak efektywnie wyszukiwać pliki w Bibliotece Mediów w WordPressie

Jak efektywnie wyszukiwać pliki w Bibliotece Mediów w WordPressie

Biblioteka mediów to element CMS, który zbiera wszystkie pliki multimedialne przesłane do naszej witryny internetowej w jednym miejscu. Jeżeli nasza strona jest bardzo rozbudowana lub prowadzimy blog przez wiele lat, dotarcie do odpowiedniego pliku może być problematyczne. Pokażemy, na co zwrócić uwagę, aby efektywnie wyszukiwać potrzebne pliki bez użycia dodatkowych pluginów.

Jak filtrować elementy w Bibliotece Mediów

Przechodzą w Kokpicie bezpośrednio do Biblioteki mediów, może od razu przesortować pliki:

  • po typie pliku (obrazek, plik dźwiękowy, film, dokument, arkusz, archiwum),
  • po tym, czy został już załączony do strony / wpisu (niezałączone),
  • czy został dodany przez nas (moje).

Możemy też wybrać czas, kiedy został przez nas wgrany na stronę. Jeśli, więc szukamy konkretnego elementu, a pamiętam, kiedy go dodaliśmy, warto skorzystać z tej funkcji:

Dlaczego tytuły i nazwy plików są ważne

Możemy także użyć wyszukiwarki, ale tutaj istotna uwaga – pomoże nam ona, jeśli nasze pliki są właściwie zatytułowane, mają dodany opis lub sama nazwa pliku brzmi sensownie, a nie np. screen-shoot1.jpg itp. Generalnie – wyszukiwarka musi umieć je zidentyfikować. Zobaczmy na poniższy przykład:

Zobaczmy na szczegóły jednego z wyników:

Jak widać bez problemu znaleźliśmy obrazek sprzed kilku lat, który dotyczył Biblioteki mediów. Możemy też zobaczyć, do jakiego wpisu na naszym blogu został załączony.

Wyszukiwanie plików w Bibliotece mediów nie jest skomplikowane, pod warunkiem, że dbamy o to, co do niej wrzucamy. W innym przypadku musimy posiłkować się np. zakresem czasowym, rodzajem pliku itp.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments