Jak dodać znaczniki Schema.org do WordPressa

Jak dodać znaczniki Schema.org do WordPressa

Praktycznie każdemu właścicielowi WordPressa zależy, aby jego strona była jak najlepiej widoczna w wyszukiwarkach oraz, aby prawidłowo zostały zinterpretowane dane, które zamieszcza. Chociaż algorytmy są coraz bardziej zaawansowane, nadal można i warto „podpowiedzieć” wyszukiwarkom, co znajduje się na naszej stronie.

Czym jest Schema.org

Schema.org to projekt, który powstał w 2011 roku to z inicjatywy Google, Bing, Yahoo oraz Yandex. Najogólniej ujmując jego zadaniem jest ulepszenie interpretacji treści ze stron oraz sklepów internetowych przez różne boty wyszukiwarek. Pomóc w tym mają znaczniki strukturalne.

Jak dodać znaczniki Schema.org

Wtyczka Yoast SEO pozwala automatycznie wdrażać znaczniki Schema.org na stronach, które mają ją zainstalowaną i aktywowaną. Jak twierdzą twórcy wtyczki, podejście Yoast do Schema jest wyjątkowe, ponieważ nie tylko tworzy bloki kodu. Zamiast tego fragmenty Schema.org we wzajemnie połączony graf danych strukturalnych. Dzięki kodowi przedstawionemu w tak ustrukturyzowany sposób wyszukiwarki mogą lepiej zrozumieć stronę. W rezultacie mogą zdecydować o wyświetleniu treści jako wyniku z elementami rozszerzonymi itp.

Yoast SEO wyświetla niektóre podstawowe elementy Schema.org na każdej stronie. Niektóre dodatkowe elementy są dodawane w oparciu o to, co zawiera witryna internetowa:

  • czy prezentuje osobę,
  • jakie są dane w pojedynczych wpisach,
  • czy jest blok How-to,
  • czy jest blok FAQ.

Całościowe wyjaśnienie wdrożenia, zawarto w przewodniku wtyczki. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie, jak dodać do znaczniki Schema.org do WordPressa, przyjrzymy się podstawowym krokom, które musimy popełnić.

Jak dodać do znaczniki Schema.org do WordPressa w Yoast SEO

Oto kilka ustawień, które będą pomocne poza samą aktywacją wtyczki. Pomogą one Yoastowi w lepszej prezentacji naszych danych.

Po pierwsze, skonfigurujmy w Yoast SEO czy Twoja witryna reprezentuje osobę czy organizację:

Następnie, pod każdym wpisem pozostawmy domyślne lub zmieńmy na właściwe ustawienia schematu:

Poza tym, jeżeli jest to konieczne, korzystajmy z bloków FAQ i How-to.

Alternatywne rozwiązania

Jeżeli nie chcemy korzystać z wtyczki Yoast SEO, powstało kilka alternatyw. Znajdziemy je w repozytorium wtyczek pod hasłem Schema.org W większości przypadków użytkownicy są jednak podzieleni co do ocen i przydatności tych rozwiązań. Warto pamiętać, że i tak najważniejszym ogniwem dla wyszukiwarki pozostaje oryginalny i często dodawany content.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments