Blok FAQ Yoast SEO

Blok FAQ Yoast SEO

Od kiedy nastąpiła era Gutenberga, coraz to kolejne wtyczki, które służyły do różnych celów tworzą własne bloki. Jedną z nich jest Yoast SEO, który udostępnia swoim użytkownikom trzy bloki (stan na czerwiec 2023) – FAQ Yoast, Yoast How-to oraz Okruszki Yoast. Dzisiaj zaprezentujemy pierwszy z nich.

Jak działa FAQ Yoast

Aby móc skorzystać z bloku wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Yoast SEO. Element blokowy pokaże się wówczas samoistnie w spisie wszystkich dostępnych bloków. Oczywiście jest to tylko dodatek do rozlicznych przydatnych funkcji, jakie stoją za wtyczką, a które już były przez nas omawiane w cyklu artykułów o Yoaście.

Po dodaniu bloku otrzymamy proste FAQ (Najczęściej zadawane pytania) do samodzielnego uzupełnienia. Co ciekawe blok ten pozwala dodać własny obrazek lub kilka do danej odpowiedzi, co może być bardzo przydatne w bardziej zaawansowanych poradnikach.

Jak prawidłowo wypełnić blok FAQ Yoast

Blok jest prosty do uzupełnienia, wystarczy, że klikniemy na dany element i wpiszemy pytanie oraz odpowiedź. Sam w sobie nie ma też żadnych opcji do spersonalizowania, prócz dodanie własnego kodu CSS. Co istotne do jednego wpisu można dodać tylko jedne FAQ Yoast.

Wypełnione wygląda tak od frontendu:

Ile lat ma domena JDM.pl

W listopadzie 2023 roku domena będzie miała 25 lat.

Na jakiej stronie można to sprawdzić?

Można to sprawdzić w rejestrze pod adresem: https://whois.pl/

I od środka:

Jak wiele osób zauważy, blok ten nie działa na zasadzie popularnego akordeonu, a układa pytania i odpowiedzi jedne pod drugimi. Jednak jest to celowy zabieg, o czym poniżej.

Kiedy warto skorzystać

Jak zauważają twórcy bloku:

Samo użycie bloku danych strukturalnych FAQ Yoast SEO ma bardzo duże szanse na uzyskanie bogatego wyniku FAQ. FAQ to jedno z najnowszych ulepszeń wyszukiwania w Google. Witryny wciąż starają się to dodać, więc użycie bloku treści FAQ Yoast SEO zapewni ci przewagę. Wyobraź sobie, co możesz z tym zrobić!

Dlatego korzystajmy z tego FAQ tam, gdzie chcemy zaindeksować wartościowe treści np. rozwiązania jakiegoś problemu itp. Jest to ciekawa alternatywa dla innych bloków tego typu.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments