Blok Yoast How-to

Blok Yoast How-to

Blok Yoast How-to to blok, który jest jednym z trzech elementów blokowych, który zyskują użytkownicy WordPressa. Wcześniej omawialiśmy już proste i wygodne w użyciu FAQ Yoasta, obecnie skupimy się na bloku, który umożliwia rozpisanie instrukcji. Podobny blok widać już było dzięki wtyczce Spectra, który chociaż niepozbawiony wad, jest chętnie wybierany przez wszystkich pragnących umieszczać na swoicgh blogach instrukcje.

Do czego służy blok Yoast How-to

Według Schema.org HowTo to „instrukcja, która wyjaśnia, jak coś zrobić, osiągnąć wynik, wykonując sekwencję kroków”. Możemy użyć HowTo, aby zaprezentować uporządkowane dane do oznaczania artykułów, które są dostarczane w formie instrukcji, z wyłączeniem receptur (które oznacza się jako przepisy). Blok How-to pozwoli nam w prosty sposób dodać treści instrukcji, które jednocześnie będą odpowiednio indeksowane przez Google. Podobnie było w przypadku bloku How-to od wtyczki Spectra. Jak jednak pokażemy, ten od Yoast SEO jest prostszy i zdecydowanie wygodniej się go formatuje.

Jak wypełnić blok How-to

Po dodaniu bloku treść wypełniamy bezpośrednio w nim. Podobnie do bloku FAQ od Yoast, ten nie ma żadnych dodatkowych ustawień oprócz możliwości dodania własnego CSS.

Dodajemy całkowity czas, opis, tytuły kroków oraz opisy poszczególnych kroków. I gotowe.

Będzie to wyglądać tak:

Będzie to wyglądać w ten sposób:

Potrzebny czas: 2 minuty

Jak dodać blok Yoast

  1. Zainstaluj wtyczkę Yoast SEO

    Zainstaluj wtyczkę z repozytorium, aktywuj ją.

Korzystanie z bloków, które pomagają w indeksowaniu na pewno jest krokiem do przodu, aby zyskać lepszą pozycję w Google. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą blokową darmowej wtyczki Yoast SEO. Jest to na pewno możliwość, którą warto rozważyć.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments