Instalacja wtyczki krok po kroku

Instalacja wtyczki krok po kroku

Wtyczki rozszerzają funkcjonalności WordPressa. Mogą być one dodawane prosto z repozytorium poprzez Kokpit (automatyczna instalacja) lub pobierane ręcznie pod postacią spakowanych plików .zip np. ze sklepu Envato. Dla bezpieczeństwa przed instalacją i uruchomieniem wtyczki, możemy wykonać snapshot. Pozwoli nam to szybko przywrócić stronę na wypadek, gdyby nastąpił jakiś błąd.

Automatyczna instalacja wtyczki w WordPressie

Aby zainstalować wtyczkę, przechodzimy do kokpitu do działu Wtyczki i Dodaj nową… Wyszukujemy odpowiednią wtyczkę po nazwie, autorze lub tagu.

Następnie klikamy Zainstaluj i Włącz. Sprawdzajmy dokładnie, czy pobieramy to, co chcemy. W razie wtyczek o podobnej nazwie, sprawdźmy ich autora. Zobaczmy, czy wtyczka jest zgodna z używaną wersją WordPressa i jakie ma opinie.

Ręczna instalacja wtyczki

Niekiedy wtyczka nie jest dostępna w repozytorium. Taka sytuacja dotyczy najczęściej płatnych rozwiązań. Wtedy proces instalacji przebiega nieco inaczej. Po pobraniu wtyczki dodajemy ją poprzez przycisk Wyślij wtyczkę na serwer. A następnie wybieramy plik do wysłania na serwer, klikamy Wyślij i Włącz.

Błędy podczas instalacji wtyczki

Ważne, abyśmy zawsze zwracali uwagę co instalujemy. Najczęstszymi błędami, które nie pozwalają na rozpakowanie i instalację wtyczek jest brak miejsca na koncie czy nieprawidłowo spakowana paczka. W pierwszym wypadku zwróćmy się po pomoc do hostingu. W drugim przyjrzyjmy się pobranej paczce. Niekiedy dopiero po jej rozpakowaniu na komputerze, znajdziemy właściwy spakowany folder z wtyczką, który musimy dodać. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, przejrzyjmy dokumentację lub napiszmy do supportu wtyczki.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments