Elementor PRO a Elementor hosting

Elementor PRO a Elementor hosting

Elementor to jeden z najpopularniejszych builderów do WordPressa. Wtyczka umożliwia łatwe edytowanie elementów strony, chociaż może mieć negatywne skutki, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Co jednak istotne Elementor to nie tylko plugin, to także hosting. Czy jednak musimy go mieć wykupionego, jeżeli chcemy skorzystać tylko z wtyczki?

Elementor, Elementor PRO czy Elementor hosting?

Od pewnego czasu Elementor oferuje prócz wtyczki własny hosting. Dla wielu klientów jest to często problematyczne, gdyż przy zakupie powstaje pytanie – co kupić.

Należy odróżnić:

  • Elementor – bezpłatny builder do WordPressa, nie wymaga opłat, nie wymaga dodatkowego hostingu, w porównaniu z wersją Elementora PRO ma mniej natywnych funkcjonalności. Działa na zasadzie wtyczki do WordPressa.
  • Elementor PRO – płatny builder do WordPressa, wymaga wykupienia i corocznego opłacania, nie wymaga płatnego hostingu. Działa na zasadzie wtyczki do WordPressa.
  • Elementor Hosting – hosting dla stron, nie jest wymagany dla użycia pluginów. To opcja dodatkowa dla klientów, którzy szukają hostingu dla stron (należy zauważyć brak dostępu do sFTP dla tego typu hostingu).

Wtyczkę Elementor lub Elementor PRO możemy zainstalować na dowolnym WordPressie. Nie jest do tego wymagane żadne dodatkowe konto hostingowe Elementora.

Wykupiony Elementor hosting i co dalej

Zdarzy się jednak, że przez niewiedzę klient wykupi cały pakiet hostingowy zamiast wtyczki. Na szczęście bez problemu otrzymamy zwrot środków, jeżeli odpowiednio wcześnie zgłosimy ten fakt.

Zwrot środków, według zapewnień Elementora, jest możliwy przez okres trzydziestu dni od końca dnia roboczego, w którym dokonano zakupu (a jeśli taki dzień nie jest dniem roboczym, to następnego dnia roboczego). Firma może odmówić zwrotu pieniędzy osobom, które działały w złej wierze, niewłaściwie korzystały z usług lub w inny sposób naruszyły którąkolwiek z zasad określonych w warunkach świadczenia usług. Dlatego najlepiej dokonywać przemyślanych transakcji.

Elementor vs Elementor PRO

Warto zwrócić też uwagę, czy w ogóle potrzebujemy korzystać z płatnego pluginu od Elementora. Jeśli nie chcemy korzystać z Gutenberga ani innego buildera, możemy rozważyć bezpłatną wersję wtyczki Elementor. Sprawdźmy, czy faktycznie wszystkie płatne funkcjonalności są nam potrzebne. W toku analizy może się okazać, że rezygnacja z komercyjnego rozszerzenia będzia dla nas zdecydowanie najlepszym wyborem.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments