5 błędów popełnianych przez nowych użytkowników WordPressa

5 błędów popełnianych przez nowych użytkowników WordPressa

Jeśli dopiero zaczynamy korzystać z WordPressa, oto kilka często popełnianych błędów, których możemyłatwo uniknąć. Zauważmy, że większość z nich można łatwo naprawić, a tylko kilka jest niebezpiecznych.

1. Niekorzystanie z kopii zapasowych

Nie każdy hosting oferuje regularne kopie zapasowe, a backup to absolutna podstawa. W razie jakiejkolwiek awarii lub pomyłki, możemy dzięki niej przywrócić utracone dane. Dodatkowo w JDM.pl umożliwiamy skorzystanie z wygodnych snapshotów, dzięki czemu można samodzielnie wykonać tzw. szybką kopię przed aktualizacjami czy innymi, istotnymi zmianami na stronie. Mimo tego wielu użytkowników nadal nie korzysta z tego rozwiązania, chociaż jest bezproblemowe i bardzo wygodne.

2. Instalowanie każdej wtyczki, która wydaje się przydatna

Nie trzeba instalować wszystkiego, co wydaje się potrzebne. Do wielu rozwiązań nie potrzeba wtyczki. Zbyt duża liczba pluginów wpływa na wydajność strony, poza tym źle dobrane wtyczki mogą powodować konflikty między sobą. Dlatego cokolwiek instalując, warto robić to mądrze (jak wybrać wtyczki).

3. Publikowanie niekompletnych stron

Brak czasu na własną stronę internetową to zawsze problem. Lepiej jednak nie publikować nieukończonych stron, niż pozwalać, aby wisiały puste czy z wiadomością Strona w budowie. Lepiej zawsze przygotować treści oraz zdjęcia do strony, a następnie zająć się jej tworzeniem niż w odwrotnej kolejności.

4. Używanie słabego hasła

Poza osławiony qwerty, wielu użytkowników rozpoczyna swoją przygodę z WordPressem od stworzenia konta ze słabym hasłem. Zamiast tego zdecydowanie rekomendujemy silne hasło oraz używanie menadżera haseł, aby bezpiecznie je przechowywać. Słabe hasło to zaproszenie do włamania się na naszą stronę internetową.

5. Brak ustawienia odnośników bezpośrednich

Po zainstalowaniu WordPressa warto zobaczyć, jak ustawione są odnośniki bezpośrednie.

Domyślnie ustawiony jest adres Prosty, ale najpopularniejszym rozwiązaniem jest Nazwa wpisu. Adres naszego wpisu lub podstrony jest wówczas łatwy do zapamiętania i nie zawiera żadnych zbędnych elementów.

Pamiętając o tych pięciu punktach na poczatku drogi z WordPressem, na pewno będzie nam łatwiej zarządzać stroną internetową. Polecamy regularnie przeglądanie naszego bloga, by zadbać o własne witryny www.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
topdomena24h
topdomena24h
11 miesięcy temu

Dziękuję za ten przewodnik w WordPressie! Jestem początkującym użytkownikiem i na pewno zwrócę uwagę na te kwestie. Sprawdzenie kopii zapasowych wydaje się wręcz kwestią kluczową. To świetne punkty dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.