Ile wtyczek trzeba zainstalować w WordPressie

Ile wtyczek trzeba zainstalować w WordPressie

Wtyczki, czyli inaczej pluginy, pomagają dodać do WordPressa określone funkcjonalności. Mogą być wtyczki np. do tworzenia zaawansowanych galerii, obsługi szybkich płatności w sklepach WooCommerce, dodawania formularzy kontaktowych i wiele innych.

Czy istnieje lista najlepszych wtyczek

Taka lista nie istnieje. Każdy projekt wymaga innych rozwiązań, gdyż ma inne założenia. Możemy owszem posiłkować się tym, co najczęściej jest stosowane (np. dla sklepów jest to wtyczka WooCommerce). Każdy wybór powinien jednak opierać się o to, co dokładnie potrzebujemy. Gdyby istniała jedna lista, zapewne dla niektórych stron część wtyczek byłaby kompletnie niepotrzebna. Pamiętajmy też o tym, że niektóre te same rozwiązania mogą być przedstawiane za pomocą różnych pluginów, więc finalnie do nas należy wybór, z którego skorzystać.

Jak wybierać wtyczki do swojego WordPressa

Pluginy wybieramy wg funkcjonalności, które chcemy wdrożyć. Musimy się zastanowić, czy nie dubluje ona funkcji natywnie dostępnych w WordPressie, czy nie możemy też użyć prostszego rozwiązania pod postacią kilku linijek kodu. Wybór pomiędzy płatną a bezpłatną wtyczką należy do nas – najlepiej zapoznać się z opiniami innych użytkowników, brać pod uwagę budżet (większość płatnych wtyczek opłacamy co roku). Najważniejsze jest, aby wtyczka była zgodna z wersją WordPressa i na bieżąco aktualizowana. Nie powinniśmy też instalować pluginów z nieznanych źródeł np. przypadkowych stron internetowych.

Co to jest wtyczka jednorazowa

Tak określamy pluginy, które używamy jeden raz, aby wykonać jakieś działanie lub stosujemy je bardzo sporadycznie. Mogą to być np. wtyczki do masowego usunięcia komentarzy czy włączenia trybu konserwacji strony. Takie wtyczki należy wyłączyć i odinstalować po użyciu. Nie ma sensu, aby były zainstalowane, kiedy z nich nie korzystamy.

Dlaczego niektóre wtyczki są zakazane w hostingu

Tpo tyczki, które kłócą się z infrastrukturą hostingu lub mają zły wpływ na stronę (np. wtyczki pseudo-bezpieczeństwa lub te obciążajace niepotrzebnie bazę). Określamy je niedozwolonymi wtyczkami i co jakiś czas informujemy klientów o zaleceniu odinstalowania ich. Każdy hosting powinien mieć swoją listę niedozwolonych wtyczek, z którą warto się zapoznać. Więcej informacji wraz z przykładami w naszym artykule o nich.

Ile wtyczek trzeba zainstalować w WordPressie – jedynie tyle, ile naprawdę trzeba oraz te, które są realnie używane. Co jakiś czas wskazany jest przegląd infrastruktury pod kątem stosowanych rozwiązań, a regularne aktualizacje powinny być normą.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments