10 powodów, dla których warto mieć WordPressa

10 powodów, dla których warto mieć WordPressa

Poniżej przygotowaliśmy dla Was 10 subiektywnych punktów, dlaczego warto mieć WordPressa. 🙂

1. Za darmo
Sam WordPress jest darmowy, podobnie jak wiele jego komponentów. Płacisz tylko za wybrane motywy czy wtyczki, ale jest to Twój wybór. Prosta strona lub sklep może funkcjonować w pełni w oparciu o darmowe rozwiązania. Jedyne co potrzebujesz i gdzie ponosisz koszty, to odpowiedni hosting, domena. Następnie możesz zacząć po prostu działać. Jeśli nie jesteś przekonany, czy powinieneś korzystać z własnego hostingu, zerknij na WordPress.org – nasz artykuł wyjaśni Ci podstawowe różnice. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą się zorientować, jak wygląda WordPress i na czym polega.

2. Intuicyjna obsługa

WordPress ma czytelną obsługę, która wymaga od użytkownika poznania jedynie podstawowych zasad, aby zacząć publikować własne treści w internecie. Polecamy tutaj dodanie naszego bloga do ulubionych stron i śledzenie fanpage’a, na którym zamieszczamy na bieżąco informacje ze świata WordPressa. Jeśli nigdy nie działałeś na WordPressie zapraszamy po 30 dniowy darmowy okres testowy, który umożliwi Ci sprawdzenie, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Zobaczysz, że to prostsze niż myślisz. 🙂

3. Ciągły rozwój i aktualizacje

WordPress cały czas się rozwija. 27 maja 2003 roku ukazała się pierwsza publiczna wersja WordPressa oznaczona numerem 0.70. Od tego czasu wiele się zmieniło, a zmiany mniej lub bardziej spektakularne, mają na celu podniesienie jakości. WordPress to także społeczność, która go tworzy. Każdy może do niej przystąpić i mieć realny wpływ na rozwój. W przeciwieństwie do autorskich rozwiązań, tutaj na straży porządku stoi sztab zaangażowanych pasjonatów, co czyni ten projekt jednym z najdłużej rozwijanych w sieci.

4. Masz wybór – pełna elastyczność

Tysiące motywów i wtyczek powstały, abyś mógł stworzyć to, czego oczekujesz. Oczywiście nie promujemy zasady im więcej, tym lepiej. Dobrze zachować umiar, ale tak! Masz wybór. Ogromny. Niekiedy można się zgubić przy wyborze, lecz warto testować różnorodne rozwiązania. Na WordPressie z powodzeniem poprowadzisz blog, stronę firmową czy e-sklep. Wszystko zależy od Ciebie.

5. Łatwe nawiązywanie interakcji z czytelnikami

System komentarzy to już podstawa. Możesz sam decydować, czy chcesz, aby były one natywne (takie, które oferuje WordPress) czy bardziej rozbudowane dzięki wtyczkom (np. Disqus, WpDiscuz). Kilkustopniowe zakorzenienie komentarzy umożliwia swobodną dyskusję. Możesz być w stałym kontakcie ze swoim czytelnikami, dodając również np. newsletter, chat, kanał RSS czy pozwalając na rejestrację użytkownikom. Ograniczają Cię jedynie umiejętności techniczne i własne potrzeby.

6. Możliwość rozwoju w kierunku e-commerce

WordPress pozwala na postawienie systemu sklepowego, gdzie będziesz mógł sprzedawać swoje produkty zarówno fizyczne, jak i wirtualne. Bogata gama wtyczek do Woocommerce umożliwia swobodny wybór sposobu płatności, dostawy, ale także np. okresu dostępności danego produktu, ustawienia zniżek itp. Wszystko w jednym miejscu, oparte o interfejs, który znasz.

7. Przyjazny dla wyszukiwarek

Odpowiednio skonfigurowany WordPress jest przyjazny wyszukiwarkom. Wystarczy wrzucić w Google frazę seo friendly, aby poczytać o odpowiednich rozwiązań. Dbanie o treść i zdjęcia nigdy też nie było po prostu łatwiejsze.

8. Masz kontrolę

Jeśli tylko masz status administratora (a zakładając własną stronę, taki otrzymujesz) w pełni możesz kontrolować, co dzieje się na Twojej stronie. Nie tylko dobierać odpowiednie komponenty, ale też zarządzać, kto staje się odbiorcą Twoich treści (np. przez stworzenie strony chronionej hasłem).

9. Naucz się więcej

W sieci jest pełno materiałów na temat tego, jak rozwiązać dany problem czy wdrożyć nowe rozwiązanie. Jeśli naprawdę chcesz się rozwijać w kierunku stawiania stron WWW WordPress będzie przyjaznym nauczycielem. Poznając jego budowę, ucząc się CSS, PHP itp., jesteś w stanie sam tworzyć własne witryny web. WordPress to świetne narzędzie, pod warunkiem poświęcenia odpowiedniej liczby godzin na naukę. Jednego możesz być pewien – materiałów nie zabraknie. 🙂 Zerknij również na grupę WordPress Polska.

10. Bo jest fajny i już 🙂

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
4 lat temu

Duży wybór rozszerzeń i szat graficznych. 🙂

infomiasto
infomiasto
4 lat temu

No i dodatkowo jest to najprostsze w obsłudze, chyba żaden inny skrypt nie jest tak łatwy. Każdy da sobie w nim radę zrobić własną stronę.