Co potrzebujesz, aby mieć własną stronę WWW?

Co potrzebujesz, aby mieć własną stronę WWW?

Każdy kiedyś zaczyna przygodę z własną stroną internetową. Ten artykuł kierujemy do wszystkich, którzy dopiero zastanawiają się nad witryną w sieci. Postaramy się przybliżyć Wam podstawowe terminy. Nie będziemy tutaj używać fachowych, technicznych określeń, gdyż zależy nam, abyście dobrze zrozumieli podstawowe różnice. 🙂

Co potrzebujemy?

Aby mieć własną stronę w sieci potrzebujesz dwóch rzeczy: hostingu, czyli miejsca na serwerze, na którym zostaną umieszczone Twoje dane oraz domeny – czyli najkrócej ujmując adresu, pod którym wyświetli się Twoja strona. Na przykład, aby działała strona jdm.pl – potrzebny jest serwer, na którym umieszczony jest WordPress oraz domena czyli sama nazwa jdm.pl. Te dwie usługi razem pozwolą na wyświetlenie się Twojej strony w internecie.

O czym warto pamiętać

  • Jeżeli nie wiesz, jaką nazwę chcesz mieć, a jesteś naszym Klientem na początek możesz użyć darmowej domeny technicznej: twojanazwa.jdmsite.com, gdzie w miejscu twojanazwa jest adres strony.
  • Hosting, czyli miejsce na Twoje dane może mieć różne parametry. Zapoznaj się z ofertą, aby wybrać pakiet, który uznasz za optymalny dla siebie. W razie problemów służymy pomocą na bok@jdm.pl
  • Domena może być zajęta, wtedy należy wybrać inną, dostępną nazwę. Chociaż jest możliwość rejestracji nazwy z polskimi znakami, nie jest to zalecane. O tym czym jest domena, jak długo jest ważna itp. – przeczytasz w naszym artykule.
  • WordPress jest u nas już zainstalowany – jedyne co musisz zrobić, to postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w linku, który otrzymasz po opłaceniu konta. Dzięki temu będziesz mógł np. ustawić nazwę strony, użytkownika i hasło.

Migracja do JDM.pl swojej strony internetowej

Możliwe, że masz już stronę internetową i decydujesz się ją do nas przenieść. W tym wypadku kolejność działań powinna być następująca:

  1. wykupienie interesującego Cię pakietu hostingu np. 25k
  2. zlecenie migracji strony
  3. jeżeli chcesz przenieść do nas także domenę, do czego zachęcamy, to należy do firmy, w której została wykupiona domena zwrócić się z prośbą o wydanie kodów authinfo i następnie nam je przekazać.
  4. do czasu nieprzekazania kodów authinfo strona zostaje przemigrowana do nas, jednakże domena znajduje się u innego operatora. Dlatego należy pamiętać o opłacaniu systematycznym domeny, gdyż samo wykupienie u nas pakietu np. 10k i migracja strony nie jest równoznaczne z transferem domeny. Transfer domeny, czyli przeniesienie jej do nas, jest osobną operacją, do której wykonania potrzebujemy właśnie kodów authinfo. Jeżeli nie wiesz, jak dodać taki kod od swojego rejestratora – zapytaj nas na bok@jdm.pl 

Migracja z reguły trwa do 3 dni roboczych, a szczegółowe wskazówki na jej temat otrzymasz od osoby odpowiedzialnej za migrację.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments