Jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy?

Opublikowano w Hosting
Jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy?

Wiele osób pyta, który pakiet hostingowy będzie dla nich odpowiedni. Dzisiaj przybliżymy tę tematykę. Pamiętajcie, że zawsze możecie przejść na wyższy pakiet, a jeśli wystąpi taka konieczność poinformujemy Was o tym mailem.

Podstawa wyboru pakietu hostingowego 

Nasza oferta składa się z pakietów, które uwzględniają liczbę unikalnych wizyt miesięcznie (odpowiednio do 10 000 UW, 20 000, 40 000, 80 000, 160 000 i powyżej). Liczba unikalnych wizyt jest wyliczana na podstawie adresów IP, które odwiedzają Waszą stronę w okresie 24 godzin. Do prostej strony wizytówki z niewielkim ruchem wystarczy podstawowy pakiet 10k, dla średniej wielkości sklepu internetowego polecamy 40k. Pamiętajcie, że do obliczania unikalnych wizyt, nie jest wliczany ruch z robotów (np. Google bot).

Dlaczego tak? Jest to rozwiązane optymalne, które zapewnia odpowiednią obsługę stron i pozwala w jak największym stopniu wyeliminować problemy z ich dostępnością. Płacisz faktycznie za to, jak duży ruch jest obsługiwany.

Skąd mam wiedzieć, jaki ruch generuję? Jeśli nie wiecie, jaki duży macie ruch, a migrujecie stronę, podajcie nam dane z Google Analitycs. Nasze systemy są od nich dokładniejsze, ale dane z GA pozwolą nam wstępnie oszacować zapotrzebowanie.

Co warto uwzględnić prócz ruchu?

Wraz ze wzrostem pakietu rośnie też liczba instalacji WordPress, którą użytkownik ma do dyspozycji. Jeśli macie dwie strony WWW o umiarkowanym ruchu, optymalnym rozwiązaniem jest pakiet 20k. Pamiętajcie, że nie możecie przekroczyć liczby instalacji WordPressa podanych w danym pakiecie (technicznie jest to możliwe). Natomiast obojętna jest liczba domen, jaką u nas wykupicie. Możecie skierować kilka domen do jednego WordPressa lub na obce serwery.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Komentarze

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o