Jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy?

Jak wybrać odpowiedni pakiet hostingowy?

Wiele osób pyta, który pakiet hostingowy będzie dla nich odpowiedni. Dzisiaj przybliżymy tę tematykę. Pamiętajcie, że zawsze możecie przejść na wyższy pakiet, a jeśli wystąpi taka konieczność poinformujemy Was o tym mailem.

Podstawa wyboru pakietu hostingowego 

Nasza oferta składa się z pakietów, które uwzględniają liczbę unikalnych wizyt miesięcznie (odpowiednio do 10 000 UW, 30 000, 60 000, 100 000, 160 000 i powyżej). Liczba unikalnych wizyt jest wyliczana na podstawie adresów IP, które odwiedzają Waszą stronę w okresie 24 godzin. Do prostej strony wizytówki z niewielkim ruchem wystarczy podstawowy pakiet 10k, dla średniej wielkości sklepu internetowego polecamy 60k. Pamiętajcie, że do obliczania unikalnych wizyt, nie jest wliczany ruch z robotów (np. Google bot).

Dlaczego tak? Jest to rozwiązane optymalne, które zapewnia odpowiednią obsługę stron i pozwala w jak największym stopniu wyeliminować problemy z ich dostępnością. Płacisz faktycznie za to, jak duży ruch jest obsługiwany.

Skąd mam wiedzieć, jaki ruch generuję? Jeśli nie wiecie, jaki duży macie ruch, a migrujecie stronę, podajcie nam dane z Google Analitycs. Nasze systemy są od nich dokładniejsze, ale dane z GA pozwolą nam wstępnie oszacować zapotrzebowanie.

Co warto uwzględnić prócz ruchu?

Wraz ze wzrostem pakietu rośnie też liczba instalacji WordPress, którą użytkownik ma do dyspozycji. Jeśli macie dwie lub trzy strony WWW o umiarkowanym ruchu, optymalnym rozwiązaniem jest pakiet 30k. Pamiętajcie, że nie możecie przekroczyć liczby instalacji WordPressa podanych w danym pakiecie (technicznie jest to możliwe). Natomiast obojętna jest liczba domen, jaką u nas wykupicie. Możecie skierować kilka domen do jednego WordPressa lub na obce serwery.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments