Media społecznościowe a Yoast SEO

Media społecznościowe a Yoast SEO

Dzięki dodatkowym funkcjom wtyczki Yoast SEO możemy szybko ustawić, jak ma wyglądać nasz wpis lub podstrona po udostępnieniu w mediach społecznościowych. Służy do tego zakładka Media społecznościowe w panelu pod danym postem. Widzimy ją na poniższym screenie:

media społecznościowe a yoast seo

Mamy tu opcje ustawień dla dwóch serwisów – Facebooka i Twittera. Na chwilę obecną twórcy nie przewidzieli konfiguracji dla innych serwisów, także w wersji płatnej wtyczki.

Darmowa wersja wtyczki a udostępnianie treści

Nie jest prawdą, że należy mieć Yost SEO Premium, aby skorzystać z możliwości ustawienia wyglądu wpisu w mediach społecznościowych. Po prostu nie zobaczymy bezpośrednio we wtyczce podglądu, tak jak jest to w wypadku ustawienia wyników wyszukiwania w Google. Jednak zawsze możemy podejrzeć zawartość w inny sposób – np. udostępniając post testowo na innym koncie lub z zastrzeżeniem, że tylko my go widzimy. Bezpłatna wersja wtyczki Yoast SEO w zakresie social mediów jest w pełni funkcjonalna i nie musi być rozszerzana. Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie cenimy sobie komfort użytkownia i chcemy widać podgląd od razu w WordPressie.

Media społecznościowe a Yoast SEO – podstawowe ustawienia

W zakładce wpisujemy tytuły wpisu / podstrony, dodajemy zdjęcie, które będzie głównym zdjęciem oraz opisy. W przypadku Facebooka może okazać się, że konieczne jest dodatkowe odświeżenie podglądu poprzez narzędzie Facebook Debbuger. Dlaczego tak ważne jest wypełnienie opcji w zakładce Media społecznościowe? Gdyż często zdarza się, że serwisy błędnie interpretują przesyłaną treść przez nieodpowiednie (niepełne) przedstawienie treści za pomocą tagów Open Graph.

Czasami możemy także chcieć mieć inny obrazek niż obrazek wyróżniający przy udostępnianiu materiałów. Wtedy dodanie go do Yoast gwarantuje w prosty sposób poinformowanie Facebooka i Twittera o naszych zamierzeniach. Jeżeli szukasz dla swoich wpisów darmowych materiałów zdjęciowych, sprawdź nasz artykuł, w którym zgromadziliśmy dane o najpopularniejszych bazach zdjęć.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments