Skąd brać darmowe zdjęcia na strony WWW?

Skąd brać darmowe zdjęcia na strony WWW?

Chociaż w dobie niewątpliwej wartości unikalnych obrazów, wydawać by się mogło, że darmowe banki zdjęć nie będą wzbudzać zainteresowania, to nic bardziej mylnego. Codziennie powstają tysiące treści, które najczęściej dopełniane są rysunkami, schematami czy fotografiami. Nie zawsze jest możliwość stworzenia do nich unikalnych ujęć, a często i sami twórcy chcą po prosu szybko dodać zdjęcia zgodne tematycznie i odpowiedniej jakości. Jeżeli doliczyć do tego ograniczony budżet, warto pomyśleć o darmowych bankach zdjęć.

Wybieraj odpowiednie źródło

Należy pamiętać, że umieszczając cudze zdjęcia na własnej WWW, powinniśmy bezwzględnie sprawdzić czy robimy to legalnie. Wśród najpopularniejszych licencji mamy tę, która z punktu widzenia końcowego odbiorcy jest bardzo wygodna, a mianowicie CC0. Oznacza ona, że możemy swobodnie oraz bez konsekwencji korzystać z określonych materiałów, jednocześnie bez konieczności uznawania ich autorstwa. Innymi słowy nie musimy podawać źródła pochodzenia zdjęcia, nazwy jego autora itp. Inną sytuacją jest licencja CC BY – w tym przypadku możemy również używać zdjęć, ale musimy wskazać, kto jest ich autorem.

Skąd pobrać darmowe zdjęcia?

Poniżej lista wybranych serwisów, które udostępniają darmowe zdjęcia do wykorzystania, w większości na zasadach CC0. Jeżeli mamy ochotę je przerabiać, warto skorzystać z darmowego oprogramowania on-line, jakim jest Canva. To połączenie pozwoli nam na stworzenie wielu, ciekawych obrazków – zarówno na strony WWW jak i social media.

Wybraliście coś dla siebie? 🙂

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
5 lat temu

Dzięki za listę. Nawet nie wiedziałem o połowie tych serwisów. 😉