Korzystanie z WordPress Codex – cz. 2dla

Korzystanie z WordPress Codex – cz. 2dla

W poprzednim artykule ogólnie wprowadziliśmy do korzystania z Codexu. Jednak oprócz funkcji nauki obsługi, to także miejsce, w którym poczytamy o rozwiązywaniu problemów. Oczywiście pomoc techniczna związana z WordPressem to bardzo rozbudowany temat, wykraczający znacznie poza zbiór wyżej wymienionych treści. Czy zatem Codex pod tym względem może być przydatny? Sprawdźmy.

Odpowiedź na problemy z WordPressem

W Codexie znajdziemy odpowiedzi, które pomogą nam rozwiązać najczęstsze błędy i problemy. Dlaczego? Każdy motyw i każda wtyczka ma swoją własną, indywidualną budowę i może wywołać określone problemy. Czasami pojawią się one w trakcie korzystania, czasami konflikt wywoła aktualizacja. Dla wszystkich motywów i wtyczek nie ma jednej dokumentacji, inaczej wygląda sytuacja w przypadku WordPressa. Sam system jest udokumentowany i znajdziemy informacje o każdej wersji oraz zmianach, jakie w niej nastąpiły.

W przypadku motywów oraz pluginów – każdy twórca prowadzi swoją dokumentację, a zmiany opisuje w tzw. changelogach. Często pytania początkujących użytkowników brzmią tak, jakby oczekiwali oni natychmiastowych odpowiedzi i rozwiązań. Bo przecież WordPress jest u wszystkich jeden i ten sam. Natomiast należy zrozumieć, że poza pewnym uniwersalnym zbiorem zagadnień, jest bardzo wiele indywidualnych przypadków.

Jeżeli jednak faktycznie dany problem dotyczy WordPressa i jest powtarzalny (innymi słowy często występuje), warto zerknąć do Codexu. W innym wypadku pytajmy support pluginu lub motywu, przejrzyjmy logi itd.

Pomoc WordPress Codex

Oto niektóre z zagadnień zebranych w dziale Troubleshooting:

  • Co zrobić, jeżeli nie mogę się zalogować na WordPressa?
  • Nie pamiętam hasła, co dalej?
  • Importowanie wpisów i komentarzy z innego bloga
  • Najczęstsze problemy z instalacją
  • Spam w komentarzach

I wiele innych.

Warto sprawdzić Codex przed decyzją o zakupie płatnych kursów i innych materiałów dotyczących WordPressa. Może okazać się, że przy niewielkim nakładzie pracy, znajdziemy w jednym miejscu większość odpowiedzi na trapiące nas pytania.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments