Gdzie szukać pomocy z WordPressem

Gdzie szukać pomocy z WordPressem

W tym artykule przedstawimy, jak prawidłowo szukać odpowiedzi na zagadnienia związane z WordPressem i dlaczego warto podawać adres strony internetowej, która wymaga pomocy.

Często zdarza się, że zaczynając pracować nad swoją witryną WWW, pojawiają się pierwsze pytania. Coś niekoniecznie działa jak powinno lub nie wiemy, jakie rozwiązanie wybrać. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na wybór specjalisty, warto skorzystać z ogólniedostępnych źródeł pomocy.

Gdzie szukać pomocy?

  • Szukać pomocy możemy na grupach związanych z WordPressem np. WordPress Polska.
  • Dużo darmowych tutoriali jest również dostępnych na YouTube’ie – wyszukujmy ich w języku angielskim lub hiszpańskim.
  • Możemy czytać blogi tematyczne, jak ten 🙂
  • Przeglądać Codex i oficjalną stronę WordPressa.

Pamiętajmy, że pozyskane informacje i porady zawsze warto sprawdzić w kilku źródłach. Nie bazujmy tylko na jednym rozwiązaniu, bo nie zawsze może być ono dla nas odpowiednie lub prawidłowe. Jeśli posiadamy płatny motyw lub płatną wtyczkę – śmiało korzystajmy z możliwości supportu. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy problemy leżą po stronie hostingu – wysyłajmy zgłoszenie.

Nie polecam kursów, które często się dezaktualizują lub zapewniają, że po ich ukończeniu, będziemy w stanie samodzielnie wykonać każdą stronę internetową. Odpowiednie wdrożenie często wymaga po prostu doświadczenia i umiejętności. Chociaż WordPress ma niski próg wejścia (łatwo się go nauczyć), wymaga więcej ćwiczeń niż kilka godzin.

Czy podawać adres strony internetowej?

W przypadku pisania na grupach, warto podać adres strony, aby otrzymać rzeczową pomoc. Dlaczego? Każdy przypadek jest inny – to co, wygląda w dokumentacji w jeden sposób, może wyglądać zupełnie inaczej po wdrożeniu. Każdy motyw jest speyficzny – screeny niewiele wyjaśniają. Niekiedy można udzielić konkretnej porady, jeżeli problem jest ogólnie znany. Często jednak, aby móc pomóc, należy podejrzeć konsolę strony – nie da się tego zrobić bez wpisania adresu w przeglądarkę.

Dlaczego nie podajemy adresu na priv? W ten sposób inni nie skorzystają z darmowej pomocy. Błędy czy problemy zdarzają się najlepszym i nie ma sensu ich maskować.

Czy podawać dane do panelu administracyjnego WordPressa?

Absolutnie nie. Czy zapraszasz do domu przypadkowe osoby z ulicy? Tu również może się okazać, że jest to zły pomysł. Jeśli wybierzesz odpłatną pomoc, sprawdź zawsze wykonawcę. Przed przekazaniem dostępów podpiszcie umowę. Przed podjęciem działań, zapraszamy do zapoznania się z tekstem, na co zwrócić uwagę przy wyborze osoby, która zrealizuje naszą stronę.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments