Jak zresetować hasło w WordPressie?

Jak zresetować hasło w WordPressie?

Zresetowanie hasła do panelu WordPressa można zrobić na trzy zasadnicze sposoby. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej chcemy hasło zresetować. Poniżej przedstawiamy możliwości zresetowania hasła dla innego użytkownika, ale również dla własnego konta (np. administratora) strony na WordPressie.

Resetowanie hasła innego użytkownika

Jeśli mamy dostęp do Kokpitu i chcemy zmienić hasło użytkownikowi, wystarczy, że przejdziemy do działu Użytkownicy. Tutaj możemy postępować dwojako – albo przesłać link do resetowania, albo przejść do sekcji Edytuj i ustawić hasło ręcznie, a następnie przesłać je innym kanałem użytkownikowi.

W ten sposób możemy zresetować hasło dowolnego użytkownika, niezależnie od jego rangi (roli) na stronie.

Resetowanie własnego hasła do WordPressa

Jeżeli nie pamiętamy własnego hasła i nie jesteśmy aktualnie zalogowani do Kokpitu naszej strony, możemy je przypomnieć kilkając odpowiedni link Nie pamiętasz hasła, który znajduje się poniżej okna logowania do WordPressa:

Może się jednak okazać, że taki sposób nie zadziała, bo na przykład do konta na WordPressie przypisany jest nieaktualny adres e-mail. Wtedy musimy już sięgnąć po nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie. Łączymy się z bazą danych za pomocą PhpMyAdmin i szukamy tabeli wp_users.

Szukamy odpowiedniego konta – np. admin i klikamy edytuj. Następnie zmieniamy sekcję user_pass. Upewnijmy się dokładnie, czy zmieniamy dane do odpowiedniego konta i gotowe.

Nasze nowe hasło zostało właśnie dodane. Aby nie zapomnieć haseł, polecamy korzystać z zewnętrznych menadżerów haseł.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabor Grzybek
Gabor Grzybek
1 rok temu

Świetny poradnik!