Jak zaplanować automatycznie wpisy na cały miesiąc

Jak zaplanować automatycznie wpisy na cały miesiąc

Czasami nie mamy czasu na regularne publikowanie wpisów. Jednak to właśnie jest jeden z kluczy do lepszej pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, jak również do zwiększania grona odbiorców. Użytkownicy lubią regularność i chętnie wracają w określone dni na bloga, aby zapoznać się z nowymi treściami.

Jak przygotować się do publikacji

Wcześniej przygotujmy listę tematów. Zastanówmy się, jak często możemy publikować – wszystko zależy od tematyki serwisu, ale dobrze zachować przy tym regularność np. jeden raz w tygodniu. Potrzebujemy zatem naszykować na dany miesiąc 4 artykuły do publikacji.

Wypiszmy tematy, którymi chcemy się zająć i ustalmy spójne tytuły dla wszystkich postów na blogu. W kolejny kroku zbierzmy niezbędne multimedia – zdjęcia wyróżniające, obrazki do treści wpisu czy pdfy do pobrania. Wybierzmy jeden dzień, który potrzebujemy na wprowadzenie treści i plików do WordPressa. Kiedy usiądziemy do dodawania wpisów, posty zapiszmy jako szkice, chwilowo nie skupiając się na dacie ani godzinie publikacji.

Jak automatycznie dodać wpisy w WordPressie

Kiedy przejdziemy do wszystkich wpisów w WordPressie i naszych szkiców, edytujmy po kolei każdy z nich, aby ustawić planowaną datę publikacji. Zrobimy to klikając napis Natychmiast w bocznym panelu w zakładce wpis.

O czym warto pamiętać przy automatycznym planowaniu

Datę i godzinę publikacji WordPress pobiera z naszego serwera. Dlatego istotne jest, aby była ona prawidłowa. W razie wątpliwości możemy zapytać o to hostingodawcy, ale są to bardzo rzadkie przypadki.

Nim zamkniemy kartę wpisu po ustawieniu daty publikacji, sprawdźmy, czy wszystko zostało prawidłowo zaplanowane: czy tytuł wpisu jest właściwy, czy wybraliśmy odpowiednią kategorię i dodaliśmy tagi oraz czy mamy uzupełnione wszelkie multimedia. Dzięki temu procesowi możemy usprawnić nasz proces redakcyjny i zadbać o regularność publikacji, która może być utrudniona w natłoku codziennych zajęć.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments