Jak zaplanować wpisy na bloga w 5 krokach

Jak zaplanować wpisy na bloga w 5 krokach

1. Przygotujmy tematy wpisów

Przygotujmy tematy wpisów na cały miesiąc. Zastanówmy się, czy będą tworzyć spójny cykl (jeżeli tego chcemy) i jak powiązać je ze sobą linkowaniem wewnętrznym. Dzięki temu nasi odbiorcy będą mogli trafić do powiązanych materiałów. Niektóre motywy mają wbudowane opcje pokazywania podobnych wpisów w oparciu o kategorie oraz tagi. Zastanówmy się, czy tytuł naszego wpisu jest czytelny i przyciągający odbiorców.

2. Przygotujmy zdjęcia

Zastanówmy się nad zdjęciami wyróżniającymi do artykułów. Aby uzyskać spójny widok siatki wpisów blogowych, najlepiej, aby były to obrazki w takim samym formacie. Jeżeli wiemy już, co dokładnie chcemy przekazać, naszykujemy także fotografie, które dodamy bezpośrednio do treści.

3. Napisz plan wpisu i zaznacz śródtytuły

Przygotujmy plan treści kolejno dla wszystkich wpisów. Roboczo zaznaczmy w nich najważniejsze aspekty, których nie powinniśmy pominąć. Może warto dodać odnośnik np. do produktu w naszym e-sklepie, albo opisać jakąś ciekawostkę? Zbiór takich luźnych sugestii ułatwi później uzupełnienie artykułu o właściwe treści. Zróbmy też od razu spis śródtytułów, które podzielą nasz tekst na kolejne partie. Pamiętajmy, że jest to istotne również z punktu widzenia pozycjonowania strony.

4. Korzystaj z opcji szkicu

Pisząc artykuł korzystajmy z zapisywania w szkicu. W przypadku pisania bezpośrednio w WordPressie (nie poprzez builder, ale w Gutenbergu), mamy automatyczną opcję auto-zapisywania, która przydaje się, kiedy np. utracimy połączenie z internetem. Niestety, jeżeli korzystamy z buildera typu Elementor, nie zawsze ta opcja zadziała. Wklejając gotowe teksty z edytora typu Word, pamiętajmy, że mogą jednocześnie przenieść się style tekstu. Aby temu zapobiec najprościej przed wklejeniem, wkleić tekst do notatnika lub skorzystać z opcji Wklej jako zwykły tekst (skrót: Ctrl+Shift+V).

Zaplanujmy publikację

Kiedy tekst jest gotowy, możemy skorzystać z opcji zaplanowania go i sprawić, że ukaże się automatycznie na naszej stronie. Aby to zrobić przechodzimy do sekcji Status i dostępność w bocznym menu i w wybieramy Opublikuj + konkretna data. Możemy na tej zasadzie opublikować dowolną liczbę wpisów i zaplanować ich harmonogram np. na cały miesiąc.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments