Jak stworzyć kreatywny obrazek wyróżniający cz. 1

Jak stworzyć kreatywny obrazek wyróżniający cz. 1

Dość szeroko opisywaliśmy, czym jest obrazek wyróżniający w WordPressie i kiedy oraz dlaczego warto go stosować, a także jak odróżnić go od okładki. W tym artykule kilka wskazówek, jak stworzyć kreatywny obrazek wyróżniający, który będzie pasował do wyglądu naszej strony. Pamiętajmy o tym, że kluczowy dla całości jest wygląd samego motywu oraz jego funkcjonalności. Na dwóch różnych motywach, ten sam obrazek wyróżniający może się prezentować zupełnie inaczej.

Proporcje obrazka wyróżniającego

Proporcje obrazka wyróżniającego powinny być zawsze takie same, dzięki temu nasza strona zachowa spójność. O tym, jak duży powinien być obrazek wyróżniający, decyduje poniekąd użyty motyw. Niektóre motywy pozwalają ustawić nieduże obrazki, inne rozciągają je na całą szerokość ekranu. Przetestujmy różne proporcje, aby dobrać te odpowiednie. Pamiętajmy, aby obrazek nie był za duży, ani za mały. Optymalną szerokością jest z reguły 1080 px, ale wszystko zależy od konkretnej strony.

Przykładowe zdjęcie proporcje 800×800 px:

Przykładowe zdjęcie proporcje 800×600 px:

Własne zdjęcia czy stockowe?

Jako obrazek wyróżniający możemy używać własnych zdjęć, sprawdzając tylko czy są odpowiedniej jakości. Dobrze, aby zdjęcia odzwierciedlały tematykę wpisu. Własne fotografie są zawsze mile widziane, świadczą nie tylko o kreatywności twórcy, ale również mogą pokazać indywidualny charakter marki. Nie zawsze jednak dysponujemy czasem lub wystarczającymi umiejetnościami, aby samemu fotografować. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z banków zdjęć, możemy przejrzeć te darmowe.

Zdjęcie czy grafika?

Tutaj również możemy polegać na własnych preferencjach. Dobrze jest jednak zachować spójność. Jeśli chcemy stworzyć proste grafiki możemy skorzystać z oferty Canva (takie obrazki wyróżniające znajdują się na naszym blogu). Już wersja darmowa pozwoli stworzyć obrazki odpowiedniej jakości.

Jeśli chcemy umieszczać na nich teksty – warto, aby były one czytelne i zgodne wizualnie z fontami, których używamy na naszej stronie internetowej.

Wersja mobilna

Obrazek wyróżniający nie ma osobnej wersji mobilnej. Jest po prostu przeskalowanym obrazkiem z wersji desktopowej. Powinniśmy mieć to na uwadze, dobierając zdjęcia, jak i tworząc grafiki. Możemy stworzyć kilka szkiców i przejrzeć je na telefonie przed ostatecznym opublikowaniem. Dzięki temu upewnimy się, czy wersja mobilna jest odpowiednia.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments