Jak dodać obrazek wyróżniający w WordPressie?

Jak dodać obrazek wyróżniający w WordPressie?

Wyróżniające obrazy, inaczej nazywane miniaturami postów to dobrze znana funkcja WordPress obsługiwana przez większość motywów. Czym jest wyróżniający obrazek? To główna ilustracja postów na blogu, która często pojawia się nad lub pod nagłówkiem danego wpisu. Może ona wyświetlać się na stronie głównej czy przy udostępnianiu treści w mediach społecznościowych. Wszystkie popularne motywy mają wbudowaną obsługę obrazków wyróżniających.

Jak dodać obrazek wyróżniający do wpisu?

Aby dodać obrazek wyróżniający, należy znaleźć odpowiedni element w prawej kolumnie podczas edycji wpisu.

Wielkość obrazka uzależniona jest od rodzaju motywu, więc warto na początku spróbować dodać go metodą prób i błędów, pamiętając o odpowiedniej kompresji zdjęcia. Polecamy także zapoznać się z naszym artykułem o różnicach pomiędzy obrazkiem wyróżniającym a okładką w WordPressie.

Gdzie będzie widoczny obrazek wyróżniający?

Obrazek wyróżniający może być widoczny np. na stronie bloga, na stronie głównej – kiedy używamy wyświetleń najnowszych wpisów, przy tytułach postów w widżetach ze spisami wpisów, przy udostępnianiu treści w mediach społecznościowych. Obrazki wyróżniające ustawiane są natywnie także dla podstron. Nie oznacza to jednak, że będą na nich wyświetlane – wszystko zależy od twórców motywu.

Skąd brać zdjęcia lub grafiki dla obrazków wyróżniających?

Możemy skorzystać z banków zdjęć, zrobić własne fotografie (dbanie o niepowtarzalność zawsze się opłaca!) lub przygotować grafiki np. w darmowym serwisie Canva.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
2 lat temu

Mam pytanie. Zmieniłam szablon i teraz musiałabym zmieniać wszystkie notki i dodawać do nich po kolei obrazki wyróżniające. Nie da się zmienić czegoś w szablonie, żeby jedno ze zdjęć z notki pojawiało się na pierwszej stronie?
Pozdrawiam serdecznie 🙂