Jak odświeżyć linki bezpośrednie w WordPressie

Jak odświeżyć linki bezpośrednie w WordPressie

Czasami zachodzi konieczność odświeżenia linków bezpośrednich (permalinków) w WordPressie.

Uszkodzone linki i błędy 404 mogą negatywnie wpłynąć na wygodę użytkownika i naszą pozycję w rankingach SEO. Wystarczy, że nie możemy wyświetlić zawartości swojej wirtryny.

W tym artykule pokażemy, jak naprawić uszkodzone adresy URL, regenerując swoje permalinki w WordPressie. Omówimy, co powoduje ten błąd i na co zwracać uwagę.

Czy trzeba regenerować linki bezpośrednie

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie musimy odświeżać permalinków, jeżeli nie ma takiej konieczności. W zdecydowanej większości sytuacji adresy URL są stałe i działają poprawnie. Niekiedy jednak może pojawić się błąd 404 – w dostępie do całej strony lub wybranego zasobu.

Czasami dzieje się tak na przykład po:

  • przeniesieniu witryny WordPress na nowy hosting lub serwer,
  • zainstalowaniu nowej wtyczki (ponieważ niektóre pluginy edytują plik .htaccess strony bez wiedzy właściciela).

Zamiast wpadać w panikę, należy wtedy po prostu zacząć działać. Odświeżenie linków bezpośrednich może być prostym i skutecznym rozwiązaniem. Uwaga! Jeżeli widzisz błędy po migracji strony, którą dokonywał hostingodawca – zgłoś się do niego przed podjęciem działań na własną rękę.

Jak zregenerować swoje permalinki w WordPressie

Wystarczy przejść w Kokpicie do Ustawień, następnie do zakładki Bezpośrednie odnośniki.

Tutaj zobaczymy strukturę linku bezpośredniego, której obecnie używamy.

WordPress obsługuje kilka opcji permalinków. Aby zregenerować swoje odnośniki bezpośrednie, po prostu przewijamy do dołu strony i klikamy przycisk „Zapisz zmiany”. To wszystko. nie musimy dokonywać żadnych innych modyfikacji. Jeżeli błąd 404 się nadal utrzymuje, wyczyśćmy cache strony. Jeżeli nadal to nie pomaga, a wiemy, że problem wynika z zainstalowania nowej wtyczki – spróbujmy ją wyłączyć. Ostatecznym rozwiązaniem może okazać się przywrócenie strony z backupu, ale jest to krok na który musimy decydować się w pełni świadomie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments