Jak korzystać z wbudowanego cache w JDM.pl

Jak korzystać z wbudowanego cache w JDM.pl

Przeglądarka internetowa, serwer hostingowy i wtyczki do cache mogą wyświetlać zawartość z pamięci podręcznej, co może utrudnić natychmiastowe zobaczenie zmian wprowadzonych w witrynie. Wyczyszczenie pamięci podręcznej WordPressa to także pierwsza rada dotycząca rozwiązywania problemów z niewyświetlaniem zmian na WordPressie.

Dlaczego czyścimy cache? Cache automatycznie odświeża się po upływie pewnego okresu czasu, czasami jednak potrzebujemy, aby zmiany pokazały się szybciej.

W jdm.pl mamy wdrożony cache na poziomie serwera. Można go prosto wyczyścić przez kokpit, jeżeli potrzebujemy szybszego odświeżenia strony. Wtyczki do cache, znajdują się na liście pluginów niedozwolonych. Są one niewskazane, ponieważ bez odpowiedniej konfiguracji niepotrzebnie obciążą naszą stronę. Do takich pluginów należą m.in.:

  • W3 Total Cache,
  • WP Super Cache,
  • WP Rocket,
  • WP Fastest Cache.

Warto pamiętać, że cache w JDM.pl działa od razu po zainstalowaniu WordPressa, nie ma potrzeby dodatkowej konfiguracji.

Jak korzystać z wbudowanego cache w JDM.pl

Po zalogowaniu do Kokpitu przechodzimy do górnego paska i wybieramy właściwą opcję.


Wyczyść cache – czyści cały cache strony, zarówno elementy dynamiczne, jak i statyczne.
Wyczyść cache statyczny czyści, jak nazwa wskazuje pliki statyczne, czyli .jpg, .png, .css, .js itp.

Oprócz tego dla wyższych pakietów, które zawierają Redis oferujemy object cache. Object cache polega na przechowywaniu zapytań do bazy danych, dzięki czemu następnym razem, gdy potrzebna jest część danych, jest ona dostarczana z pamięci podręcznej bez konieczności wykonywania zapytań do bazy danych.

Tryb programistyczny

Na czas pracy nad stroną możemy także użyć opcji DeV Mode czyli trybu programistycznego. Dezaktywujemy wówczas cache na określony okres czasu: 30 minut, godzinę, dwie godziny lub trzy godziny. Ponieważ może on zwolnić działanie strony, powinniśmy zawsze pamiętać o wyłączeniu go po ukończeniu zmian.

Status cache sprawdzimy zawsze w panelu bocznym w dedykowanej zakładce pod JDM.pl

Korzystanie z wbudowanych rozwiązań jest zawsze bardzo wygodne. W wypadku wszelkich wątpliwości prosimy o kontakt poprzez zgłoszenie do biura obsługi klienta.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments