Jak masowo usunąć oczekujące komentarze w WordPressie

Jak masowo usunąć oczekujące komentarze w WordPressie

Często strony, które przez długi czas nie były chronione antyspamem mogą mieć wiele oczekujących komentarzy. Możemy usunąć je masowo albo ręcznie, albo za pomocą wtyczki. Wszystko zależy od tego, jak wiele komentarzy musimy wyrzucić oraz czy chcemy zrobić to zbiorczo, czy wolimy przejrzeć, co usuwamy.

Jak usunąć komentarze ręcznie

Jeśli mamy kilkaset oczekujących komentarzy, dość szybko można je usunąć ręcznie. Po prostu przejdźmy do działu Komentarze w obszarze administracyjnym WordPressa, a następnie kliknijmy kartę Oczekujące na przegląd, aby zobaczyć listę wszystkich oczekujących komentarzy.

Domyślnie ta lista pokazuje jednocześnie jedynie 20 oczekujących komentarzy. Aby to zmienić, klikamy kartę „Opcje ekranu” w prawym górnym rogu strony i zmieniamy wartość na 100. Oczywiście, możemy wpisać więcej, ale jest to optymalna wartość, aby proces przeszedł sprawnie i szybko.

Po zastosowaniu opcji możemy zaznaczyć wybrane komentarze i je usunąć. Zaletą jest to, że sprawdzimy po kolei, co usuwamy.

Po usunięciu komentarzy WordPress automatycznie wyświetli kolejne 100 komentarzy na stronie. Po prostu powtórzmy proces, aby je również usunąć. Kiedy ręcznie usuniemy dowolny komentarz w WordPressie, nie zostanie on skasowany od razu. Zamiast tego jest wysyłany do „Kosza” i pozostaje tam przez 30 dni. Następnie zostanie automatycznie trwale usunięty. Jeśli wolimy od razu usunąć zbędne komentarze na stałe, musimy przejść do zakładki Kosz w dziale Komentarze, a następnie kliknąć przycisk Opróżnij kosz.

Jak usunąć komentarze za pomocą wtyczki

Jeżeli komentarze oczekujące możemy liczyć w tysiące, nie mamy czasu ich przeglądać, a chcemy je szybko usunąć – skorzystajmy z wtyczki WP Bulk Delete autorstwa Xylus Themes (nierozwijaną już alternatywą był plugin Delete pending comments). Należy postępować ostrożnie, aby nie skasować wszystkich komentarzy!

Po zainstalowaniu i aktywacji przechodzimy w kokpicie do Wp Bulk Delete > Delete comments Zobaczymy ekran, na którym zaznaczamy, jakie komentarze chcemy usunąć. W naszym przypadku będą to oczekujące czyli Pending Comments:

Chociaż bardziej szczegółowe opcje będą w wersji PRO wtyczki, darmowa w zupełności wystarczy do masowego usunięcia oczekujących komentarzy.

Usuwanie oczekujących komentarzy wpływa na porządek na stronie oraz w bazie danych. Po ich skasowaniu dobrze jest zadbać o zabezpieczenie strony antyspamem.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments