Zakładka prywatność w WordPressie

Zakładka prywatność w WordPressie

Polityka prywatności to dokument wymagany przez prawo, który publikuje się na stronie intrentowej celu poinformowania użytkowników o tym, jakie dane osobowe są o nich zbierane i jak będą wykorzystywane. W WordPressie znajdziemy zakładkę o nazwie Prywatność, czy to jednak wystarczy, aby spełnić wymogi?

Jakie informacje zbiera strona internetowa

Nasza witryna internetowa może gromadzić różne informacje, zależnie od tego, jakie posiada funkcjonalności. Oto niektóre z nich:

  • imię i nazwisko oraz adres e-mail w formularzach komentarzy,
  • plik cookie z formularzem komentarza, który zapamiętuje nazwę użytkownika lub adres e-mail,
  • imię i nazwisko oraz adresy e-mail podane przez użytkownika za pośrednictwem formularza kontaktowego,
  • informacje, które podają użytkownicy, gdy rejestrują się na stronie internetowej (zakładają konto),
  • ciasteczka od śledzenie Google Analytics,
  • programy reklamowe, takie jak Google Adsense , które śledzą użytkowników.

Polityka prywatności w WordPressie musi uwzględniać wszystkie niezbędne dane. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami jej stworzenia.

Zakładka Prywatność w WordPressie

W WordPressie trafimy także na zakładkę Prywatność. wygenerowanie strony z polityką prywatności dla naszej witryny. Zawiera ona ogólny szablon polityki prywatności wraz z instrukcjami dodawania do niej treści. Pamiętajmy jednak, że nie jest to gotowy wzór do wklejenia 1:1. Na pewno jednak może być przydatny.

Skąd wziąć politykę prywatności

Skoro już ustaliliśmy, że WordPress nie oferuje nam gotowej polityki prywatności, warto skorzystać z fachowej pomocy, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie sami. W internecie bez problemu znajdziemy profesjonalne serwisy prawnicze, które oferują szablony do samodzielnego wypełnienia lub usługę stworzenia dedykowanego naszej stronie dokumentu polityki prywatności. Te pierwsze są z reguły pełne wskazówek, które ułatwiają prawidłowe uzupełnienie.

Gdzie umieścić politykę prywatności

Link do podstrony z polityką prywatności umieszczamy zwyczajowo w stopce naszej strony. Niezależnie, czy prowadzimy bloga, stronę wizytówkę, serwis internetowy czy sklep ecommerce, warto zawsze pamiętać o tym elemencie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments