Transfer czy przekierowanie domeny – co wybrać?

Transfer czy przekierowanie domeny – co wybrać?

Klienci, którzy chcą zmienić hosting (migrować swoją stronę), stają przed wyborem, co należy zrobić z domeną. Ponieważ nie dla wszystkich jest to czytelne, w tym krótkim artykule przybliżymy różnice, które ułatwią podjęcie decyzji. Jeśli posiadasz już zarejestrowaną domenę, możesz ją albo zabrać do nas, albo zostawić i jedynie przekierować. Jaka jest różnica?

Wybieram transfer

Transfer domeny jest to inaczej zmiana rejestratora domeny. Rejestrator to firma, która zapewnia obsługę techniczną i finansową domeny (jeśli chcesz wiedzieć, jak odbywa się on krok po kroku zajrzyj do tego artykułu).

W praktyce: jeżeli wybierzesz transfer to zarówno hosting (pliki strony), jak i domenę (nazwę) – opłacasz w jednej firmie. To bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz także martwić się o przekierowanie DNS itp. Wszystko co dotyczy Twojej strony, masz w JDM.pl  Zapewniamy support na wysokim poziomie oraz służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. Dużym plusem jest to, że korzystasz wówczas z bezpiecznego rejestratora, który jest partnerem NASK (brak pośredników).

Wybieram przekierowanie

Transfer domeny nie jest konieczny przy zmianie hostingu, gdyż zawsze można wybrać opcję przekierowania. Przekierowanie umożliwia zachowanie dotychczasowego rejestratora domeny, ale odczytanie strony z naszych serwerów.

W praktyce: jeśli wybierzesz przekierowanie, będziesz musiał pamiętać o opłaceniu domeny w innej firmie, a także o poprawne skonfigurowanie DNS.

Transfer lub przekierowanie – co potrzebuję?

Jeżeli wybierzesz transfer, zostaniesz poproszony o kod Authinfo. Jest kod autoryzacyjny, który potrzebny jest, aby taka zmiana mogła mieć miejsce. Jeśli nie wiesz, jak go uzyskać od swojego dotychczasowego rejestratora, napisz na bok@jdm.pl – na pewno pomożemy krok po kroku. Nie musisz wstrzymywać migracji! Do tego czasu możemy przekierować domenę na nasze serwery, a po uzyskaniu kodu Authinfo ją dopiero przetransferować.

Jeżeli wybierzesz przekierowanie i chcesz, abyśmy ustawili poprawnie konfigurację u Twojego rejestratora domeny,  podaj nam dane do logowania – koniecznie przez autoryzowany kontakt.

W praktyce Klienci decydują się częściej na transfer domeny, ewentualnie po czasie oczekiwania na wydanie kodu Authinfo. Dzięki temu zyskują pewność m.in. co do jakości obsługi oraz cen, które w naszym wypadku są zawsze na przyjaznym i stabilnym poziomie. Zerknij na cennik domen oraz opinie Klientów i podejmij decyzję. 🙂

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dan
dan
3 lat temu

TOP INFO

Copywriter
Copywriter
1 rok temu

Nie ma sensu przekierowywać. Lepiej iść do firmy, która ma dobre ceny. ?