Autoryzacja klientów – stawiamy na bezpieczeństwo

Autoryzacja klientów – stawiamy na bezpieczeństwo

Czy wiecie, dlaczego często odsyłamy z telefonów lub czata do napisania zgłoszenia przez panel klienta? Nie jest to związane z naszą wygodą, ale uzasadnione względami bezpieczeństwa. Dzisiaj krótko o tym, czym jest autoryzacja klientów i dlaczego jest tak ważna.

Autoryzacja w praktyce

Aby zadać pytanie dotyczące aktywnej usługi hostingowej, oferujemy Klientom dwie możliwości – wysłanie zapytania (tzw. ticketu) przez panel klienta lub wysłania e-maila na adres bok@jdm.pl, pamiętając, aby był to ten sam adres e-mail, na którego Klient ma założone konto. Tylko to umożliwia nam weryfikację, czy faktycznie za zapytaniem stoi właściciel konta. Telefon oraz czat na naszej stronie nie dają takiej możliwości. Za ich pośrednictwem możecie natomiast zapytać np.

  • o rodzaj świadczonych usług,
  • ceny,
  • warunki techniczne.

Nie udzielamy natomiast informacji za pośrednictwem czatu czy telefonu o poszczególnych Klientów, właśnie z uwagi na procedurę autoryzacji oraz RODO.

Oczywiście w najczarniejszym scenariuszu możemy założyć, że osoba nieuprawniona pozyskuje hasło do Waszego panelu, ale pamiętajcie, że nadal obowiązuje u nas 30-dniowy backup i zawsze możemy przywrócić Waszą witrynę. Dlatego kontakt jedynie poprzez autoryzowaną ścieżkę, umożliwia załatwienie wszystkich spraw związanych z hostingiem.

Podawanie danych

Pamiętajcie, że korespondując z nami na adresy oficjalne w domenie .jdm.pl lub zakładając ticket, możecie mieć pewność, że Wasze dane trafiają w odpowiednie ręce i są chronione. Natomiast wysoko problematyczne jest, jeżeli podajecie hasła i dostępy osobom nieupoważnionym, poprzez grupy na Facebooku, popularne komunikatory internetowe itp. Pamiętajcie, że w ten sposób nie macie wpływu na wyciek danych, a tym samym Wasza strona może nie być odpowiednio chroniona. Dlatego zalecamy nie tylko stosowanie bezpiecznego hasła (zawierającego duże litery, cyfry itd.), ale również pamiętania o tym komu i na jakich zasadach je przekazujecie.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments