Osadzanie video w Elementorze

Osadzanie video w Elementorze

Ludzie bardzo chętnie oglądają filmy, a osadzanie video na stronach internetowych stało się już standardem. Materiały filmowe prawie zawsze angażują odbiorców i zwiększają interakcję. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad ich umieszczania. Dzisiaj przedstawimy osadzania filmów w Elementorze – jednym z najbardziej popularnych builderów.

Selfhostowanie czy zewnętrzny serwis

Przede wszystkim warto zauważyć, że najlepsze do osadzania filmów są dedykowane serwisy, z których następnie dodajemy link lub fragment kodu do naszej strony. Krótkie i lekkie animacje możemy oczywiście wgrać na własny serwer, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Youtube czy Vimeo.

Jak osadzić film w Elementorze

W pierwszym kroku musimy wybrać Element Film i przeciągnąć go na wybrany fragment strony:

Ukaże się nam testowe video i możliwe opcje, takie jak:

  • źródło – wybieramy czy film jest umieszczony na zewnętrznym serwisie (potrzebujemy do niego odnośnik) czy wgrany na nasz serwer
  • czas rozpoczęcia – jeśli ma się rozpoczynać nie od poczatku
  • czas zakończenia
  • dodatkowe opcje filmu: autoodtwarzanie, wyciszenie, pętla, kontrolki odtwarzacza, logo na pasku sterowania, tryb prywany, leniwe ładowane, sugerowane filmy

Dzięki tym opcjom możemy bez problemu ustawić najważniejsze opcje dla naszego filmu.

Proporcje 9:16 czyli jak osadzić rolkę w WordPressie przy pomocy Elementora

Coraz większą popularnością cieszą się tzw rolki, czy shortsy – czyli krótkie filmy, nagrywane najczęściej w pionowej orientacji. Domyślne playery są ułożone poziomo, jak więc dodać taki film? Otóż po załączeniu go w Elementorze przechodzimy do zakładki Styl.

Tam wybieramy proporcje i jednocześnie ustawimy tym samym odpowiednią orientację. Dla shortsów jest to 9:16. Wybierając proporcje filmu warto zobaczyć, jak strona będzie wyglądała zarówno na desktopie, jak na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo w zakładce Styl możemy ustawić także filtry CSS, które zostaną naniesione na nasze video.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments