Kopia zapasowa a snapshot

Kopia zapasowa a snapshot

O snapshotach napisaliśmy cały osobny artykuł, ale jednak od czasu do czasu pojawiają się wątpliwości. Na co snapshot, skoro jest kopia zapasowa? A może nie ma kopii, dlatego potrzebny jest snapshot? Postaramy się to przejrzyście wyjaśnić.

Czym jest kopia zapasowa?

Kopie zapasowe wykonujemy codziennie i są one trzymane w zupełnie innej, bezpiecznej lokalizacji niż strona użytkownika. Dzięki czemu nie ma ryzyka, że przy awarii w pierwotnej lokalizacji, coś grozi backupowi.

Kopię zapasową można przywrócić na wyraźne żądanie użytkownika, po zgłoszeniu tego faktu poprzez autoryzowany kanał.

Czy jest snapshot?

Snapshot jest rodzajem zrzutu danych, który umożliwia zapewnienie dostępu do ich starszych wersji. W JDM.pl użytkownik może samodzielnie wykonać snapshot bazy danych, plików lub jednego i drugiego łącznie. Taki snapshot przydaje się np. przy wykonywaniu szeregu aktualizacji czy wprowadzaniu bardziej zaawansowanych zmian. W razie problemów, użytkownik samodzielnie odtwarza kopię z momentu jej utworzenia. Nie istnieje potrzeba angażowania supportu ani oczekiwania. Kilka minut i strona wraca do stanu sprzed snapshota.

Snapshoty w przeciwieństwie do kopii zapasowych nie są wykonywane automatycznie. Należy zlecić ich utworzenie poprzez kliknięcie we właściwy przycisk w panelu klienta.

Polecamy korzystać z tego rozwiązania, aby móc jak najszybciej przywrócić swoje dane. Jeżeli jednak już wydarzyło się „nieszczęście”, zapraszamy do kontaktu z supportem w celu odzyskania strony z kopii zapasowej.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments