Jak ustawić automatyczną aktualizację core WordPressa

Jak ustawić automatyczną aktualizację core WordPressa

Problem z automatycznymi aktualizacjami jest dość znaczący. Wynika z niekompatybilności poszczególnych elementów ze sobą. Wykonując aktualizacje samodzielnie, mamy wszystko pod kontrolą, a w przypadku błędów możemy odpowiednio zareagować. O wyłączeniu automatycznych aktualizacji wtyczek pisaliśmy już wcześniej. Jednak nie tylko to jest istotne. Starsi użytkownicy WordPressa mogą nie zauważyć, że możliwe jest także kontrolowanie aktualizacji całego core (czyli inaczej mówiąc samego CMS).

W przypadku WordPressa istnieje możliwość ograniczenia aktualizacji wyłącznie do tych niezbędnych, czyli zawierających tzw. łatki bezpieczeństwa. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy w niekontrolowany przez nas sposób WordPress zaktualizuje się do nowego wydania.

Jak ustawić właściwie aktualizacje WordPressa

Aktualizacje WordPressa ustawiamy w zakładce Kokpit > Aktualizacje. Jeżeli domyślnie mamy ustawioną opcję „Witryna jest automatycznie aktualizowana dla każdej nowej wersji WordPressa”, zalecamy kliknięcie w link „Przełącz automatyczne aktualizacje tylko dla wersji utrzymaniowych i poprawiających bezpieczeństwo”.

Ten prosty zabieg sprawi, że sami zdecydujemy, kiedy chcemy, aby dana aktualizacja WordPressa miała miejsce. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy np. developer danej wtyczki nie zadbał o jej kompatybilność i będzie mogli odczekać do czasu, aż wyda odpowiednią wersję.

Całkowite porzucenie aktualizacji WordPressa

Oczywiście nie oznacza to, że mamy nieaktualizować naszego systemu, pluginów czy motywu lub zostać jedynie przy aktualizacji wersji utrzymaniowych WordPressa. Przełączenie aktualizacji dla wersji utrzymaniowych pozwala nam po prostu na kontrolę sytuacji. Natomiast brak aktualizacji skutkuje problemami z bezpieczeństwem strony (możliwość infekcji, wycieku danych, rozsyłania spamu i wiele innych), wydajnością systemu, a także działaniem naszej witryny. Większość aktualizacji wykonuje się całkowicie bezproblemowo, jednak kiedy pojawi się coś nieprzewidywanego, będziemy mieli możliwość prawidłowej i szybkiej reakcji.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Warto uważać z automatycznymi aktualizacjami, bo potrafią czasem rozsypać stronę, jeśli mamy dużo wtyczek.