Automatyczne aktualizacje wtyczek w WordPressie

Automatyczne aktualizacje wtyczek w WordPressie

Automatyczne aktualizacje wtyczek w WordPressie pojawiły się już jakiś czas temu i od razu zyskały rzeszę przeciwników, jak i zwolenników. Automatyczne aktualizacje włączymy w sekcji wtyczek w naszym kokpicie, po prawej stronie od nazwy wtyczki. W każdej chwili możemy je tam także wyłączyć.

Plusy automatycznych aktualizacji

  • wygoda – aktualizacja pluginu zostaje wykonana bez naszego udziału

Minusy automatycznych aktualizacji wtyczek

  • możliwość niewyłapania błędów, które pojawiają się po aktualizacji i mogą od razu wpłynąć na działanie naszej strony
  • złudne poczucie bezpieczeństwa – zawsze lepiej przyjrzeć się samodzielnie temu, co dzieje się na naszej stronie internetowej
  • częsty brak możliwości aktualizacji całego środowiska – wiele wtyczek nie posiada opcji automatycznej aktualizacji, więc i tak musimy aktualizować je samodzielnie – przez wgranie nowszej paczki plików lub przycisnięcie przycisku aktualizuj.

Nie zalecamy zwłaszcza używania automatycznych aktualizacji w sklepach. W przypadku błędu spowodowanego nieprawidłowym działaniem wtyczki po aktualizacji, możemy przez dłuższy czas nie zorientować się w awarii sklepu. Straty z tego tytułu mogą być znaczące. Dodatkowo dochodzi czas, który będziemy musieli spędzić nad ustaleniem, co spowodowało błąd i przywróceniem kopii zapasowej. Część z transakcji może zostać wówczas utracona.

Pamiętajmy, że przed dokonaniem aktualizacji warto skorzystać ze snapshotów. Pomogą one w szybki przywróceniu strony, gdyby któraś z aktualizacji okazała się problematyczna.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments