Jak samodzielnie uzyskać kod authinfo dla domeny .eu?

Jak samodzielnie uzyskać kod authinfo dla domeny .eu?

Domena .eu jest to domena krajowa najwyższego poziomu. Jej rejestracja jest możliwa wyłącznie dla obywateli Unii Europejskiej oraz firm zarejestrowanych na jej terenie. Wyjątek stanowią firmy z terytoriów Islandii, Lichtensteinu, a także Norwegii. Rozszerzenie .eu jest przydatne, kiedy chcemy podkreślić, że oferujemy usługi na terenie Unii Europejskiej czy z nią związaną. Oczywiście jest to zalecenie, a nie obowiązek. Warto jednak korzystać z rozszerzeń zgodnie z przeznaczeniem.

Czym jest kod authinfo?

Kod authinfo pozwala przenieść domenę do innego rejestratora. Zmieniać rejestratora możemy z dowolnej przyczyny, chociażby, aby uzyskać niższą cenę przedłużenia czy lepszą obsługę. Istotne jest tutaj kto jest abonenetem domeny, bo jego mail będzie kluczowy w całej procedurze. Transfer domeny i uzyskanie kodu jest zależne od rozszerzenia i rejestratorów. Jest jednak sytuacja, kiedy możemy skrócić uzyskanie kodu do minimum – ma to właśnie miejsce w przypadku domeny .eu.

Jak zdobyć kod authinfo dla domeny .eu?

Kod authinfo dla domen europejskich .eu jest wydawany na żądanie abonenta domeny przy wykorzystaniu konta w systemie EURid. Poniżej przedstawiamy działanie krok po kroku.

1. Przechodzimy na stronę EURid. Wybieramy zakładkę Moje konto .eu. Nie sugerujmy się tą nazwą, prawdopodobnie nigdy nie zakładaliśmy tutaj żadnego konta. W dalszych krokach wszystko zostanie wyjaśnione.

2. Otrzymujemy ekran logowania, gdzie podajemy jedynie dwa rodzaje danych: adres europejskiej domeny, do której chcemy uzyskać kod authinfo oraz przypisany do niej mail abonenta. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zawsze rejestrowali domenę na swoje dane wraz z przypisanym do nas, aktualnym adresem e-mail.

3. Wypełniamy dane i klikamy Poślij link. Na nasz adres mailowy zostanie wysłany kod do rejestracji konta.

4. Sprawdzamy skrzynkę pocztową. Otrzymamy maila w języku angielskim, w którym linki są aktywne jedynie przez 24 godziny. Dzięki niemu możemy zarejestrować konto, a w panelu wygenerować kod authinfo:

Wygenerowany kod kopiujemy i możemy podać go nowemu rejestratorowi naszej domeny, aby dokończyć proces transferu.

Praktyczna wskazówka – jeżeli wygodniej nam jest się poruszać po panelu konta w języku polskim, możemy zmienić domyślne ustawienia językowe w prawym górnym rogu.

Samodzielne uzyskanie kodu authinfo dla domeny .eu znacznie skraca czas transferu domeny, zwłaszcza w przypadku rejestratorów, którzy mają zawiłe procedury uzyskania kodu.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments