Jak regularnie tworzyć teksty w WordPressie?

Jak regularnie tworzyć teksty w WordPressie?

Dopadł Cię kryzys twórczy w tworzeniu treści na swojego bloga? Masz problem z regularnością pisania? A może tak stworzyć prosty schemat wpisu i wypełniać go każdego dnia…

Wymyśl tematy wpisów i zapisz jako szkice

Wymyśl tematy wpisów. Postaraj się, aby ich tytuły jasno oddawały to, o czym chcesz napisać. Następnie przygotuj 4 szkice wpisów – jeden na każdy dzień tygodnia. Jeżeli jesteś początkujący, to podpowiadamy – po prostu dodaj cztery puste wpisy z odpowiednimi tytułami, ale zamiast kliknąć Opublikuj, wybierz Zapisz szkic. W tym momencie będą one widoczne tylko dla Ciebie.

Zastanów się nad śródtytułami

Treść zostawiamy na sam koniec, ale pomyśl nad podziałem swoich przyszłych wpisów. Możesz zerknąć na nasz artykuł o prawidłowym stosowaniu nagłówków, a następnie wypisać odpowiednie jeden pod drugim w swoich szkicach. Dzięki temu stworzysz już ogólny zarys, co ułatwi potem uzupełnianie postów treścią.

Wrzuć zdjęcia do biblioteki mediów

Kolejnym krokiem jest wrzucenie zdjęć do biblioteki mediów. Przygotuj odpowiednie obrazki wyróżniające oraz grafiki, które zastosujesz w treści. Możesz skorzystać do tego celu z bezpłatnych banków zdjęć. Pamiętaj, że to czy będziesz musiał podać autora fotografii zależy od licencji zdjęcia.

Zaplanuj publikację

Następnie pozostaje jedynie zaplanować schemat publikacji i pamiętać, aby przed automatycznym opublikowaniem wpisu uzupełnić treść! Niby nic, ale można potraktować to, jak tekst, który leci prosto do druku… nie mamy czasu na zbyt długie zmiany. Dla wielu osób działa to bardzo mobilizująco.

Datę publikacji naszego tekstu ustawimy klikając napis Natychmiast w bocznym panelu. Rozwinie to kalendarz, gdzie możemy wybrać odpowiedni dzień, miesiąc, a nawet godzinę.

Regularne pisanie ma wiele zalet. Przede wszystkim Google lubi strony, na których pojawia się „świeży content”. Po drugie utrzymujemy stały kontakt z naszymi odbiorcami i pokazujemy, że strona „żyje”. W dobie wszechobecnych social mediów nadal ma to dużą wartość.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments