Jak osadzić wpis z innego WordPressa

Jak osadzić wpis z innego WordPressa

Nie zawsze użycie linku jest najlepszą formą skierowania użytkownika do innego tekstu. Niekiedy dobrą formą może być osadzenie treści bezpośrednio na naszej podstronie lub we wpisie. Dzięki blokom stało się to bardzo proste i nie musimy znać się na kodowaniu, aby skorzystać z tej funkcji. Jeżeli chcemy osadzić wpis z innego WordPressa wystarczy w edytorze blokowym Gutenberg użyć bloku WordPress lub Osadzona treść.

W bloku wystarczy, abyt wkleić odnośnik do treści, która ma być wyświetlona na podstronie lub we wpisie. Oczywiście, aby wszystko było widoczne link musi prowadzić do ogólnodostępnych treści.

Kiedy warto osadzić treść

Powodów może być naprawdę wiele. Może komentujemy lub omawiamy czyjąś pracę i chcemy osadzić artykuł źródłowy. A może wiemy, że dany tekst wzbogaci nasz artykuł i zaciekawi czytelników? Czasami też dwa teksty razem mogą zwyczajnie tworzyć spójną całość, wygodniejszą do odczytania niż pod postacią odnośników.

Oto jeden z naszych pierwszych artykułów blogowych z 2018 roku – osadzony za pomocą bloku WordPress. Sposób wyświetlania będzie zależeć od ustawień naszego motywu.

Sam blok do osadzania treści nie ma zbyt wiele opcji. Są jedynie dostępne te podstawowe:

  • zmień typ lub styl bloku,
  • przeciągnij,
  • przesuń w górę lub w dół,
  • zmień wyrównanie,
  • edytuj adres URL.

Możemy też oczywiście dodać własną klasę CSS. Osadzając treść z innych źródeł, pamiętajmy, że wszystko działa dynamicznie. Może okazać się, że pod adresem z czasem pojawiają się inne treści. Kontrolujmy więc co jakiś czas, czy osadzenie tekstu zgadza się ze stanem faktycznym.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments