Jak określić wygląd wpisu w wynikach wyszukiwania

Jak określić wygląd wpisu w wynikach wyszukiwania

Decydujący głos o tym, jak będzie wyglądał nasz wpis w wynikach wyszukiwania ma zawsze Google. Jednak możemy postarać się, aby był on jak najbardziej zbliżony do tego, co chcemy uzyskać. W tym celu polecamy skorzystać z wtyczki Yoast SEO w wersji bezpłatnej. Dzięki niej ogarniemy zarówno wygląd wyniów wyszukiwania na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.

Sztuczna inteligencja a Yoast

Wszechobecne AI sprawiło, że i w Yoast możemy skorzystać ze sztucznej inteligencji, aby ułatwić sobie pracę nad prezentacją wyników wyszukiwania. Ale uwaga, opcja ta jest dostępna wyłącznie w płatnej wersji pluginu. Gdybyśmy jednak skusili się na to rozwiązanie, Yoast w swojej ofercie wskazuje między innymi na następujące możliwości:

  • analiza zawartości każdej podstrony, zapewniając, że sztuczna inteligencja generuje bardzo trafne i dostosowane tytuły i metaopisy;
  • sztuczna inteligencja zapewnia wiele opcji tytułów i metaopisów, dzięki czemu możesz wybrać te najbardziej angażujące i skuteczne dla docelowych odbiorców,
  • Podgląd w czasie rzeczywistym umożliwia wprowadzanie zmian i optymalizację w celu uzyskania maksymalnego efektu.

Samodzielna edycja wyglądu wyników wyszukiwania

Nie jest to jednak nic, czego nie możemy zrobić samodzielnie, jeżeli mamy tylko trochę czasu. Wystarczy, aby po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki, a następnie napisaniu postu na blogu, wypełnić odpowiednie pola. Należą do nich:

  • tytuł SEO (jeżeli chcemy wprowadzić korektę, poniżej przykład automatycznie wypełnionego tytułu);
  • opis (opis meta wyświetla się właśnie w wynikach wyszukiwania)

Przełączając podgląd, możemy zobaczyć różnice pomiędzy wyglądem wyniku na urządzeniach mobilnych a na komputerze:

Jak szybko Google zobaczy zmiany

Jeżeli edytujemy wynik, który już został zaindeksowany, jego zmiana może zająć nawet kilkadziesiąt dni, gdyż jest ona uzależniona od Google. Możemy wesprzeć się tutaj i zgłosić ponownie stronę do zaindeksowania poprzez Google Search Console. Inaczej wygląda to oczywiście w przypadku wpisów, które publikujemy po raz pierwszy.

Zasady stosowane do postów blogowych, z powodzeniem możemy użyć także do naszych podstron. Warto pamiętać, aby opisy się nie powielały.

A co, jeśli to nie zadziała? Wybór ostatecznej formy wyświetlania wyniku zależy niestety od samej wyszukiwarki. Czy należy wobec tego korzystać z Yoast SEO, czy zdać się całkowicie na działanie Google? Na pewno warto korzystać opcji ustawienia wyglądu wyników wyszukiwania, ale należy mieć po prostu na uwadze, że nie są to twarde wytyczne.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments