Jak korzystać z przyklejonych wpisów na WordPressie

Jak korzystać z przyklejonych wpisów na WordPressie

Jeżeli szukamy sposobu, aby pokazać najważniejsze posty na górze bloga – nic trudnego. Poniżej wyjaśnimy, jak korzystać z przyklejonych wpisów na WordPressie. To skuteczne rozwiązanie, aby pokazać odbiorcom to, na czym najbardziej nam zależy.

Na jakiej zasadzie WordPress wyświetla posty

WordPress domyślnie pokazuje najnowsze posty jako pierwsze. Ma to duże znaczenie przy planowaniu, ale także wstecznym uzupełnianiu wpisów. Zmieniając datę sami możemy określić, co chcemy, aby pokazywało się jako pierwsze. W wielu przyczyn taka manipulacja na dłuższą metę jest uciążliwa. W przypadku, kiedy w slugu wpisu używamy dat, jest wręczona wysoce niewskazana do wykonywania.

Kiedy dodajemy coraz więcej treści, starsze posty w naturalny sposób lądują w archiwum i czasami giną w otchłani bloga. A co gdybyśmy spróbowali je wyróżnić i niezależnie od czasu publikacji, przedstawić na pierwszej stronie swojego bloga?

Funkcja przyklejania postów w WordPressie

Zacznijmy od definicji czym w ogóle jest przyklejony wpis. To post, który dzięki zaznaczeniu odpowiedniej opcji jest na górze głównej strony naszego bloga. Pozostaje tam, aż do momentu rezygnacji przez nas z tego wyróżnienia. Na jego pozycję nie mają wpływu ukazujące się nowe wpisy blogowe.

Poniżej pokażemy, jak łatwo tworzyć przyklejone posty w WordPressie w zaledwie 2 krokach. Pamiętajmy, że wszystkie zgodne ze standardami motywy WordPress obsługują tę funkcję i wyszczególnią nam przyklejony post na stronie głównej lub na stronie bloga.

Aby przykleić wpis w panelu bocznym wpisu zaznaczym opcję Przypnij na górze bloga. I już – to wszystko. Ten niepozorny ptaszek do zaznaczenia wystarczy, aby przykleić wpis na WordPressie. Na koniec jeszcze należy zaktualizować lub opublikować wpis, aby zachować nowe ustawienia.

Opcja przypnij na górze bloga jest też dostępna w opcji Szybka edycja, dzięki czemu nie musimy wchodzić w każdy pojedynczy wpis, aby dokonać zmian. Przyklejenie możemy stosować także do szkiców wpisów, wówczas automatycznie opublikowane posty będą przypięte do góry strony.

Jakie wpisy warto wyróżniać? Na pewno te, które budzą szczególne zainteresowanie odbiorców bloga. Dzięki temu użytkownicy szybką dotrą do poszukiwanych przez nich informacji. Ta wygoda przekłada się później na powrót do bloga i zwiększenie tym samym grona odbiorców.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments