Jak dodać pierwszy wpis na blogu w WordPressie

Jak dodać pierwszy wpis na blogu w WordPressie

Dla osób, które na codzień pracują z WordPressem takie banalne zagadnienia, jak dodawanie wpisów mogą nie być warte uwagi. Wychodzimy jednak naprzeciw początkującym użytkownikom, którzy pragną zaznajomić się z WordPressem. Po zalogowaniu do Kokpitu z reguły zastanawiają się od czego wogóle zacząć. Ponieważ idea WordPressa jest ściśle związana z blogowaniem, najlepiej spróbować dodać nowy wpis.

W tym celu przechodzimy do sekcji Dodaj nowy w dziale wpisy. I gotowe! Możemy zabrać się do pisania.

Naszym oczom ukaże się strona posta (wpisu), gdzie możemy od razu dodać tytuł, a także poszczególne treści.

Korzystając z plusa po prawej stronie możemy kolejno we wpisie dodawać elementy np. obrazki, śródtytuły czy video. Aby jak najlepiej poruszać się po edytorze wpisów, zachęcamy do sprawdzenia naszych poprzednich artykułów o Gutenbergu.

Na po prawej stronie zauważymy kilka innych opcji, takich jak Kategorie i Tagi. Możemy ich użyć do uporządkowania postów na blogu. Mamy świetny opis różnicy między kategoriami a tagami, który gorąco zachęcamy do przeczytania. Pamiętajmy, że nasz pierwszy wpis nie musi być technicznie doskonały. Ważne jednak, aby próbować i zdobywać kolejne umiejętności.

Wpis a strona

Często początkujący mylą posty i strony w WordPressie. Tutaj jednak jest zasadnicza różnica – strony to takie elementy naszej witryny, jak na przykład zakładka Kontakt czy O nas. Wpisy natomiast wchodzą w skład bloga. Tu i tu możemy jednak skorzystać z edytora blokowego Gutenberg.

Od czego zależy wygląd wpisu

To, jak wpis będzie prezentował się na naszej stronie zalezy od motywu, który wybierzemy. To on odpowiada za krój pisma, jego wielkość oraz ogólną prezentację postów blogowych. Po stronie edytora tekstu umieszczajmy takie zmiany jak:

  • pogrubienie tekstu,
  • kursywa,
  • podlinkowanie elementów,
  • znaki specjalne np. $ i inne.

Całą resztą zajmie się natomiast motyw i to w jego ustawieniach powinniśmy wprowadzić zmiany związane bezpośrednio z wyglądem wpisów.

Życzymy miłego blogowania 🙂

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments