Jak dobierać fonty na stronę internetową?

Jak dobierać fonty na stronę internetową?

Próbujcie dobrać odpowiednie fonty (czcionki) na swoją stronę internetową lub stronę klienta, ale nie macie koncepcji? Spieszymy z pomocą, istnieją bowiem serwisy, które zdecydowanie ułatwiają ten trudny wybór. Typografia nie jest prostą sztuką i warto tutaj zainspirować się gotowymi połączeniami. Serwisy, których adresy podamy poniżej, pokazują właśnie takie zestawienia fontów. Zostały one już odpowiednio do siebie dopasowanych. Do Was należy tylko wybór, który będzie najlepiej współgrał z całością.

Serwisy, które pomagają dobrać fonty

  • Canva – chociaż serwis znany jest z możliwości projektowania w nim grafiki, głównie na potrzeby sieci web, to posiada również dział pomagający dopasować fonty;
  • Font Pair – jak sama nazwa wskazuje, można obejrzeć tam różne pary fontów,a także od razu je pobrać;
  • Typio – tutaj pokazano połączenia, które zastosowano na stronach WWW lub blogach;
  • Wordmark – wpisz słowo lub frazę i obejrzyj w różnych krojach.

Mamy font i co dalej?

Natomiast jeśli mamy ochotę podejrzeć, jak wygląda dany font, najlepiej sprawdzić to na Google Fonts. Fonty posegregowane są tam według kategorii, można zaznaczyć język czy cienkość liter. Słowem jest w czym wybierać. Warto podglądać też, jak robią to inni. Nie chodzi jednak o bierne naśladowanie, ale wyciągnięcie dla siebie odpowiednich inspiracji. Wybierając font na polską stronę WWW, koniecznie sprawdźcie czy posiada on polskie znaki diakrytyczne (czyli czy ą,ć,ę,ś, ź wyświetlają się prawidłowo).

 

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments